Paszporty Polityki - uroczysta gala

Polska 2015

13 stycznia 2015 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie zostaną wręczone Paszporty Polityki. Jest to nagroda przyznawana młodym twórcom i artystom.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Program artystyczny
  • Prowadzący: Grażyna Torbicka, Jerzy Baczyński

Paszporty Polityki - uroczysta gala w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Grażyna Torbicka
  • Jerzy Baczyński

Opis programu

ZwińRozwiń

13 stycznia 2015 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie zostaną wręczone Paszporty Polityki. Jest to nagroda ustanowiona w 1993 r. przez tygodnik "Polityka" dla młodych, niejednokrotnie debiutujących twórców i artystów. Wyróżnienie jest przyznawane w sześciu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka (sztuki wizualne) i estrada. W 2002 r. ustanowiono nagrodę specjalną "Kreator kultury" za osiągnięcia w krzewieniu kultury.

13 stycznia 2015 roku w Teatrze Wielkim zostaną wręczone Paszporty Polityki. Nagroda ustanowiona w 1993 r. przez tygodnik "Polityka" jest przyznawana młodym, niejednokrotnie dopiero debiutującym twórcom i artystom. Sześć kategorii: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka (sztuki wizualne) i estrada. Od roku 2002 przyznaję się nagrodę specjalną kreator kultury za osiągnięcia w krzewieniu kultury. Prowadzenie: Grazyna Torbicka, Jerzy Baczyński Oprawa muzyczna - Katarzyna Nosowska, Curly Heads W tym roku do "Paszportów Polityki" zostali nominowani: Muzyka popularna: Michał Biela, Pablopavo, Wacław Zimpel Muzyka poważna: Łukasz Długosz, Dariusz Przybylski, Kwadrofonik Film: Jan Komasa, Tomasz Kot, Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski Literatura: Wit Szostak, Jakub Żulczyk, Zygmunt Miłoszewski Teatr: Radosław Rychcik, Bartosz Porczyk, Weronika Szczawińska Sztuki wizualne: Paweł Bownik, Norman Leto, Jakub Woynarowski

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×