Paweł Łukaszewski - I Symfonia "Symfonia o Opatrzności"

2009

Rejestracja koncertu, który odbył się w kościele p.w. św. Wojciecha w Białymstoku. Paweł Łukaszewski wykonał I Symfonię "Symfonię o Opatrzności".

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Koncert

Paweł Łukaszewski - I Symfonia "Symfonia o Opatrzności" w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Rejestracja koncertu, który odbył się w kościele p.w. św. Wojciecha w Białymstoku. Paweł Łukaszewski wykonał I Symfonię "Symfonię o Opatrzności". Twórczość kompozytora młodego pokolenia zdobywa coraz większe uznanie poza granicami Polski, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Rysem charakterystycznym jego muzyki jest twórczość religijna, głęboko uduchowiona.

Rejestracja I Symfonii "Symfonii o Opatrzności" Pawła Łukaszewskiego, kompozytora młodego pokolenia, którego twórczość zdobywa coraz większe uznanie poza granicami Polski, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Rysem charakterystycznym jego muzyki jest twórczość religijna, głęboko uduchowiona. "Symfonia o Opatrzności" powstawała przez kilkanaście lat, są to właściwie cztery utwory wokalno - instrumenalne tworzące całość odwołującą się do Bożej Opatrzności. Teksty utworu to fragmenty z Pisma Świętego. Koncert zarejestrowano 21 grudnia 2009 w Kościele p. w. św. Wojciecha w Białymstoku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×