Pegaz - scena alternatywna

Kroke, Polska 2018

Kroke to krakowski zespół instrumentalny. Nazwa grupy w języku jidysz oznacza "Kraków". Zespół został założony w 1992 roku przez trzech przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Program muzyczny

Pegaz - scena alternatywna w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 25.10.2019 03:40 Odcinek 31

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Kroke to krakowski zespół instrumentalny. Nazwa grupy w języku jidysz oznacza "Kraków". Zespół został założony w 1992 roku przez trzech przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecni członkowie Kroke to Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Początkowo zespół był kojarzony z muzyką klezmerską, widoczne były wpływy bałkańskie. Obecnie Kroke balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej, brzmień orientalnych i jazzu.

Kroke - krakowski zespół instrumentalny. Nazwa grupy w języku jidysz oznacza Kraków. Zespół został założony w 1992 roku przez trzech przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecni członkowie Kroke to Tomasz Kukurba (altówka, instrumenty perkusyjne, flet, śpiew), Jerzy Bawoł (akordeon), Tomasz Lato (kontrabas). Początkowo zespół był kojarzony z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Aktualnie w swej twórczości balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej, brzmienia orientu (zwłaszcza na albumie Seventh Trip), a także jazzu, tworząc swój własny, charakterystyczny styl. W programie utwory z płyty Traveller.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×