Performance

Lista spraw, Polska 2019

Cykl, w którym prezentowane są działania artystów związanych z niewielkimi galeriami sztuki, wspierający oddolne inicjatywy kulturotwórcze w Polsce.

  • Czas trwania: 26 minut, Gatunek: Program artystyczny

Performance w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Marcin Wiese Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Festiwal Sanatorium Dźwięku poświęcony jest muzyce eksperymentalnej i improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuce dźwięku. Prezentuje szerokie spektrum współczesnych zjawisk muzycznych, zarówno tych kontynuujących tradycje dwudziestowiecznej awangardy jak i działań oraz poszukiwań wywodzących się z innych źródeł artystycznych. To nie tylko koncerty, ale również szereg realizacji z pogranicza sztuki dźwięku i performensu, często tworzonych z myślą o tym właśnie wydarzeniu.

"Lista spraw" to 8 - godzinny spektakl toczący się jednocześnie w dwunastu miejscach budynku Akademii Sztuki w Szczecinie. Wszystkie części spektaklu są indywidualnymi spotkaniami z rozsianymi po budynku performerami i performerkami, którzy angażują widza w opowieści o życiu akademii. Tematem opowiadanych historii są codzienne istotne i błahe zdarzenia, sprawy osobiste, radości i smutki, napięcia środowiskowe, lęki związane ze zmianami w strukturze uczelni, a więc wszystko to, co jest kontekstem produkcji sztuki. Performerami są studenci i studentki oraz kadra administracyjna i dydaktyczna Akademii, a reżyserami Karolina Breguła i Dariusz Fodczuk. Performerzy i performerki: Barbara Bendyk, Tymon Biegański, Adelina Cimochowicz, Michał Kulik, Natalia Laskowska, Karolina Gołębiowska, Agata Lech, Uladzimir Pazniak, Klaudia Prabucka, Justyna Kramarz, Agata Sztyma, Gosia Trajkowska, Andrzej Witczak, Mark Zimmermann.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×