Pismo Święte w moim życiu

Polska 2014

W Zborze Chrześcijan Baptystów w Chełmie przez cztery dni bez przerwy odbywa się czytanie Pisma Świętego. W zgromadzeniu biorą udział różne osoby, m.in. prezydent miasta, rolnik i nauczycielka.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Pismo Święte w moim życiu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W Zborze Chrześcijan Baptystów w Chełmie przez cztery dni bez przerwy odbywa się czytanie Pisma Świętego. Reportaż opowiada o tym wydarzeniu i przedstawia jego uczestników. W zgromadzeniu biorą udział osoby pełniące różne funkcje, m.in. prezydent miasta, artysta, rolnik i nauczycielka. Każda z tych osób odnajduje w Biblii wskazówki, jak radzić sobie z problemami dnia codziennego. Pismo Święte pomaga im odnaleźć sens wykonywanej pracy, przynosi pocieszenie i rozwiewa wątpliwości.

Reportaż o czytaniu Biblii w Zborze Chrześcijan Baptystów w Chełmie. Przez cztery dni, bez przerwy, przez osoby biorące udział w tym wydarzeniu, jest czytane Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Poprzez czytających ważne z ich punktu widzenia fragmenty, poznajemy nie tylko Słowo, lecz przede wszystkim dowiadujemy się, dlaczego to Słowo jest dla nich najważniejsze na świecie. Program otwiera scena przygotowań do wydarzenia. Powoli schodzą się wszyscy uczestnicy. Rozpoczyna się czytanie Biblii. Uczestnicy wydarzenia toną w słowach, ich znaczeniu i melodyce. Utrzymana w poetyckim klimacie opowieść przybliża nam problemy, z którymi bohaterowie stykają się na co dzień. Poznamy ich myśli oraz ich spojrzenie na Biblię i możliwości, jakie daje im poznanie Słowa. Prezydent miasta na co dzień boryka się z problemami typowymi dla przedstawicieli władzy. Podejmowanie trudnych decyzji jest łatwiejsze dzięki poznaniu Biblii. Odpowiedzialność jest łatwiejsza do zniesienia dzięki pocieszeniu, które przynosi Pismo Święte. Artysta od lat poszukuje natchnienia. Inspiruje go Słowo Boże, dzięki niemu wie, co chce przekazać swoimi dziełami. Polonistka wątpi. Ale dzięki Biblii znajduje nie tylko pocieszenie, lecz również ukierunkowanie swoich pragnień i rozwianie swoich wątpliwości. Rolnik często zastanawia się nad sensem wykonywanego przez siebie zajęcia. Pracuje od rana do wieczora, często nie mając czasu na właściwy odpoczynek. W Piśmie Świętym odnajduje sens swojej własnej pracy. Uzależniony ma najwięcej do stracenia, ale wierzy, że on również, dzięku Słowu Bożemu, może wiele zyskać. Daje mu ono siłę, aby codziennie wstawać i zwalczać własne słabości.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×