Po łaski św. Onufrego

Polska 2005

Grupa młodych ludzi wyrusza w najdłuższą z pielgrzymek prawosławnych - do monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. Po ośmiu dniach pielgrzymi docierają do celu - najstarszego klasztoru prawosławnego.

  • Czas trwania: 15 minut, Gatunek: Reportaż

Po łaski św. Onufrego w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Katarzyna Popławska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Grupa młodych ludzi wyrusza w najdłuższą z pielgrzymek prawosławnych - do monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. Wędrówkę do miejsca kultu, której towarzyszy modlitewna i rodzinna atmosfera, podejmuje zwykle około 50 osób. Po kilku dniach pielgrzymi mijają Bug i wkraczają na tereny zasiedlone przez katolików. To oni częstują ich jedzeniem, przyjmują na nocleg, wspierają duchowo. Po ośmiu dniach pielgrzymi docierają do celu podróży - najstarszego i działającego nieprzerwanie klasztoru prawosławnego.

Chociaż trwa jeszcze rok szkolny i akademicki, grupa - przede wszystkim młodych - ludzi wyrusza w najdłuższą z prawosławnych pielgrzymek - pielgrzymkę do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. W drogę wyrusza zwykle około pięćdziesięciu osób, ale w tej stosunkowo niewielkiej grupie panuje niezwykła modlitewna i rodzinna atmosfera. Po kilku dniach wędrówki pielgrzymi mijają Bug i wkraczają na tereny zamieszkane przez katolików. To oni częstują ich jedzeniem, przyjmują na nocleg, wspierają duchowo. Po ośmiu dniach pielgrzymi docierają do Monasteru św. Onufrego - najstarszego i działającego nieprzerwanie prawosławnego klasztoru.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×