Podróże z Chudeckim

Podróże z Chudeckim, Polska 2014

Gospodarz programu, Tadeusz Chudecki, to doświadczony podróżnik, który z pasją odkrywa kolejne zakątki świata. Prowadzący zaprasza widzów na wyprawę po ciekawych miejscach.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Cykl reportaży
  • Prowadzący: Tadeusz Chudecki

Podróże z Chudeckim w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Tadeusz Chudecki

Twórcy

  • Tadeusz Chudecki Scenariusz
  • MARTA WIŚNIEWSKA Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Gospodarz programu, Tadeusz Chudecki, to doświadczony podróżnik, który z pasją odkrywa kolejne zakątki świata. Prowadzący zaprasza widzów na wyprawę po ciekawych miejscach, korzystając przy tym z pomocy osób tam mieszkających, najchętniej Polaków, lub osób związanych z tematem podróży.

Gospodarz cyklu w każdym odcinku wykorzystuje swoją wiedzę nabytą podczas wcześniejszych wieloletnich podróży. Jego doświadczenie i pasja zwiedzania pomagają mu w przedstawieniu widzom kolejnych zakątków świata. Aby przybliżyć odwiedzane miejsca, gospodarz korzysta z pomocy osób tam mieszkających (najchętniej Polaków) lub osób związanych z tematem podróży. Każda wyprawa będzie miała określony temat, co jest sygnalizowane w różnych podtytułach. Temat danego odcinka ma być jednak tylko pretekstem do szerszego spojrzenia na odwiedzane miejsce - ma być swego rodzaju punktem wyjścia do snucia dalszej opowieści. Wybór tematów jest różnorodny, np.: "Z Gaudim po Barcelonie", "Portugalskie azuleos", "Zapachy Prowansji", "Tajemnice Neapolu", "Europa i Azja po obu stronach Bosforu", "W odwiedzinach u tajlandzkich słoni", "Zaczarowane miejsca Marrakeszu", "Fontanny Rzymu", "Szlakiem wybitnych lwowiaków", "Laguny i gejzery Islandii", "Najpiękniejsze fiordy", "W pogoni za balijskimi delfinami", "Miasta Ameryki, do których nie prowadzą drogi".....

Komentarze

Skomentuj
  • Myśliciel... (gość)

    Podróże z Chudeckim - bardzo ciekawy program filozoficzno-geograficzno-społeczny. Każdy z programu wniesie w swoje życie nowe i wartości. Nowe przemyślenia o życiu. Wątek geograficzny bardzo realistycznie oddający charakter miejsca. Wątek społeczny - uwrażliwia i otwiera na drugiego człowieka. Filozoficzny - o sprawiedliwości losu i wpływie człowieka na los - siła pozytywnego myślenia, czy uśmiech losu. Nowatorski program jakiego jeszcze na wizji nie było. Program oceniam bardzo wysoko.

    28.12.2014 12:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×