Podróżnik

Tenango, Polska 2007

Tym razem autorzy odwiedzą leżącą na południe od miasta Meksyk niewielką miejscowość Tenango, gdzie przechowywany jest cudowny obraz Matki Boskiej. Opiekują się nim polscy księża.

  • Czas trwania: 17 minut, Gatunek: Magazyn turystyczny
  • Prowadzący: Anna Kwiatkowska

Podróżnik w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Anna Kwiatkowska

Twórcy

  • Anna Kwiatkowska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Tym razem autorzy odwiedzą leżącą na południe od miasta Meksyk niewielką miejscowość Tenango, gdzie przechowywany jest cudowny obraz Matki Boskiej. Opiekują się nim polscy księża. Widzowie zobaczą jedną z wielkich uroczystości, na którą przybywają tysiące wiernych, a także fiestę. Na straganach można podziwiać przeróżne wyroby rękodzieła, pamiątki i odpustowe gadżety, można też spróbować potraw i sprawdzić umiejętności w wyrabianiu ciasta na tortillę. Widzowie poznają też sposoby przyrządzania świńskiej skóry.

Na południe od miasta Meksyk znajduje się niewielka miejscowość Tenango. Niemal w każdą niedzielę, a także z okazji świąt zjeżdżają się tu okoliczni mieszkańcy oraz przyjezdni ze stolicy i wielu turystów. Wszystkich przyciąga do miasta cudowny obraz Matki Boskiej, który znajduje się w pobliskim kościele i jest adorowany od wielu lat. Dla Meksykanów to wielka okazja do ukazania swojej żarliwości. Obrazem opiekują się polscy księża, którzy właśnie w Tenango założyli parafię. W "Podróżniku"pokażemy jedną z wielkich uroczystości, na którą przybywa tysiące wiernych. Przyjrzymy się Polakom tam mieszkającym oraz porozmawiamy z księdzem, który wcześniej poprowadzi procesję z obrazem Matki Boskiej. A po procesji czas na wielką fiestę, która w Meksyku ma swój niepowtarzalny klimat i urodę. Na straganach można podziwiać przeróżne wyroby rękodzieła, lokalne pamiątki i odpustowe gadżety, a dla prawdziwych miłośników Meksyku będzie to okazja do spróbowania lokalnych potraw, sprawdzenia swoich umiejętności w wyrabianiu ciasta na tortillę. Poznamy też sposoby przyrządzania świńskiej skóry, która uchodzi tam za wielki przysmak. Ponadto, jak zwykle w programie, porady o sposobach podróżowania po Meksyku, przyjrzymy się lokalnej gastronomii i rękodziełu. Będziemy jeździć starą meksykańską taksówką. Odwiedzimy sklepy, dawne misje katolickie i klasztory. Program prowadzi Anna Kwiatkowska.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×