Podróżnik

Słonie z Tsavo, Polska 2008

Autorzy zapraszają na wyprawę do kenijskiego parku narodowego Tsavo. W zachodniej jego części autorzy pokażą hipopotamy przy Mzima Springs, a we wschodniej - szlaki wędrówek słoni.

  • Czas trwania: 17 minut, Gatunek: Magazyn turystyczny
  • Prowadzący: Anna Kwiatkowska

Podróżnik w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Anna Kwiatkowska

Twórcy

  • Anna Kwiatkowska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy zapraszają na wyprawę do znajdującego się w Kenii parku narodowego Tsavo. Dzieli się on na części zachodnią i wschodnią. W pierwszej autorzy pokażą hipopotamy przy Mzima Springs, źródłach spływających ze stoków Kilimandżaro i zaopatrujących Mombasę w wodę. We wschodniej części będą wędrować szlakami migracji słoni. Spotkają bezgrzywe lwy i odwiedzą miejsce, w którym na początku XX wieku znajdował się obóz budowniczych kolei. Drapieżne koty niemal sparaliżowały budowę linii łączącej Mombasę z portem Kisumu nad Jeziorem Wiktorii.

Autorzy cyklu zapraszają na wyprawę do znajdującego się w Kenii parku narodowego Tsavo. Podzielony na dwie części: zachodnią i wschodnią jest on jednym z największych parków narodowych świata. W Zachodnim Tsavo "zapolujemy" na hipopotamy przy Mzima Springs - źródłach mających swój początek na stokach Kilimandżaro i zaopatrujących w wodę Mombasę. Zaś we Wschodnim Tsavo powędrujemy szlakami migracji słoni. Spotkamy bezgrzywe lwy i odwiedzimy miejsce, w którym na początku XX wieku znajdował się obóz budowniczych kolei. Drapieżne koty budziły wśród nich grozę i omal nie sparaliżowały budowy linii łączącej Mombasę z portem Kisumu nad Jeziorem Wiktorii. Będzie to spotkanie z dziką afrykańską przyrodą oraz opowieściami o niezwykłych przygodach dawnych podróżników i myśliwych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×