Podróżnik

Droga do Galway, Polska 2015

Autorzy odwiedzają Ciutadellę na Minorce, jednej z wysp archipelagu Balearów. Pobyt rozpoczynają od udziału w fieście Sant Joan i wedrują po Ciutadelli, dawnej stolicy Minorki.

 • Czas trwania: 18 minut, Gatunek: Magazyn
 • Prowadzący: Anna Kwiatkowska

Podróżnik w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

 • Anna Kwiatkowska

Twórcy

 • Tomasz Rudomino Autor
 • Anna Kwiatkowska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy odwiedzają Ciutadellę na Minorce, jednej z wysp archipelagu Balearów. Pobyt rozpoczynają od udziału w fieście Sant Joan i wedrują po Ciutadelli, dawnej stolicy Minorki. Oglądają pamiątki po gigantach, czyli monumentalne budowle z kamienia, wzniesione kilka tysięcy lat temu. Przedstawiają kuchnię regionalną, tradycje lokalne i miejsca godne polecenia. Minorka nie została w pełni odkryta przez turystów. Jest na pewno mniej znana od sąsiadującej z nią Majorki, ale według znawców stanowi idealne miejsce na spędzenie udanych wakacji.

W "Podróżniku" wyprawa śladami Celtów do Galway, miasta położonego w zachodniej części Irlandii. Podróż zaczniemy od Lower Lough Erne w północnej Irlandii. Wokół tego jeziora podziwiać można przyrodę, wspaniałą faunę, ptaki, a nade wszystko niezwykłe świadectwa wczesnochrześcijańskiej kultury celtyckiej. Popłyniemy na wyspę Devenish, gdzie w VI wieku został założony klasztor. Spędzimy tam kilka godzin wśród ruin i cmentarzyska. W drodze do Galway zatrzymamy się przy wykopie torfu. Będziemy podpatrywać pracujących ludzi, którzy - jak przed wiekami - przy pomocy wideł i łopaty wydobywają cenne pokłady. Po drodze prawdziwe irlandzkie krzyże, wrosłe w krajobraz jak drzewa czy krzewy. Każdy z nich ma swoją legendę lub prawdziwą historię, Na koniec dotrzemy do Galway, miasta, które świetność przeżywało już w czasach Cromwella. Spacer po mieście, wśród wąskich uliczek pełnych sklepów, kawiarń, restauracji i księgarń może przysporzyć każdemu turyście wiele ciekawych wrażeń. Jak zwykle mnóstwo użytecznych informacji, porady dla pielgrzymów i turystów. Program prowadzi Anna Kwiatkowska. Zdjęcia Tomasz Rudomino.

Komentarze

Skomentuj
 • XxX (gość)

  serial liczy tylko 8 odcinków, nie wiem nawet czy wszystkie 8 zostały w stanach wyemitowane, z tego co się orientuję to zaprzestano emisji po 3/4 odcinkach z powodu niskiej oglądalności, w internecie można znaleźć notkę kogoś z produkcji w której przedstawiony został ogólny zarys fabuły pierwszego sezonu (moim zdaniem całkiem ciekawy), serial fajny, szkoda że zrezygnowali z jego produkcji:(

  28.01.2010 10:12
 • naattii6 (gość)

  nie róbcie jaj ze to koniec nic to niech TVN się postara i jak zaczął to puszcza to niech skończy!!!!

  02.07.2009 14:35
 • orew. (gość)

  najlepszy film jaki oglądałam .. a tu mała kicha bo jacyś ryzykanci lecą .. i mam pytanie co do 'podróznika' jak ktoś coś będzie wiedział na temat kiedy kolejne odcinki to piszcie n gg;)6793857

  02.07.2009 14:33
 • mika23 (gość)

  czy ktoś wie kiedy kolejne odcinki????????

  02.07.2009 11:37
 • angel (gość)

  a będzie więcej odcinków ?????????

  01.07.2009 17:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×