Podwodne ABC

Jak i co widać pod wodą?, Polska 2016

Trzy czwarte powierzchni Ziemi zajmuje woda - oceany, morza, jeziora, rzeki. Pod wodą kryje się magiczny świat, pełen roślin i zwierząt. Autorzy programu docierają z kamerą do głębin oceanów.

  • Czas trwania: 7 minut, Gatunek: Magazyn

Podwodne ABC w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Agata Chybińska Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Trzy czwarte powierzchni Ziemi zajmuje woda - oceany, morza, jeziora, rzeki. Pod wodą kryje się magiczny świat, pełen różnorodnych i niezwykłych roślin i zwierząt. Autorzy programu docierają z kamerą do głębin oceanów i przyglądają się z bliska mieszkańcom podwodnego świata. Ryby żyją na Ziemi od 500 milionów lat. Naukowcy odkryli ponad 27 tysięcy gatunków. Najmniejsza z odkrytych ryb ma zaledwie 2 milimetry, największa - rekin wielorybi - może osiągnąć długość 18 metrów.

Woda zajmuje aż trzy czwarte powierzchni ziemi, kryjąc magiczny świat, pełen roślin i zwierząt, we wszystkich kolorach i rozmiarach. Kamera programu dociera do głębin oceanów, aby przyjrzeć się z bliska mieszkańcom podwodnego świata. Nauka zna ponad 27 tysięcy gatunków ryb. Niektóre z nich na mieszkanie wybrały rafę koralową, która dla wielu podwodnych istot jest znakomitą kryjówką. Mieszkańcy bajkowego świata rafy koralowej widzą zupełnie inaczej niż my. Ryby często nie mają dobrego wzroku. W podwodnym świecie można też spotkać zwierzęta, które wcale nie mają oczu! Pod wodą bowiem można się kierować nie tylko wzrokiem, ale także węchem. O tym jak widzą mieszkańcy podwodnego świata, opowiemy w programie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×