Pogodzić niemożliwe

Pogodzić niemożliwe, Polska 2020

Spotkanie z przedstawicielami Kościołów wchodzących w skład Konferencji Kościołów Europejskich, a także odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest pogodzenie różniących się poglądów z zachowaniem ideałów chrześcijańskich.

  • Czas trwania: 19 minut, Gatunek: Reportaż

Pogodzić niemożliwe w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 30.06.2020 06:15

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Konferencja Kościołów Europejskich podejmuje starania na rzecz nawiązania międzykonfesyjnego dialogu z krajami rozdzielonymi przez systemy polityczne. Wraz z przyjęciem swojej Konstytucji w 1964 r. zaczęła przekształcać się w regularną organizację współpracy ekumenicznej. W programie spotkanie z przedstawicielami Kościołów wchodzących w skład Konferencji, a także odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest pogodzenie różniących się poglądów z zachowaniem ideałów chrześcijańskich.

Sięgająca czasów zimnej wojny Konferencja Kościołów Europejskich (CEC), która podejmuje starania na rzecz nawiązania międzykonfesyjnego dialogu z krajami rozdzielonymi przez systemy polityczne, tak aby mógł się on przyczynić do pokoju i wzajemnego zrozumienia. Mimo że powołana w Genewie, w czasach nam najbliższych największe pole do działania ma w Brukseli. Wraz z przyjęciem swojej Konstytucji w 1964 roku zaczęła przekształcać się w regularną organizację współpracy ekumenicznej. Przyjrzymy się czy możliwe jest pogodzenie tak czasami drastycznie różniących się poglądów i sposobówdziałań politycznych z zachowaniem ideałów chrześcijańskich. W tym celu spotkamy się z przedstawicielami Kościołów wchodzących w skład Konferencji oraz z politykami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×