Polacy na morze

Wolne miasto Gdańsk, Polska 2022

Cykl przybliżający historię miejsc, postaci, statków i okrętów oraz pokazujący, jak powszechny po odzyskaniu niepodległości był pęd, by morze zagospodarować.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Polacy na morze w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Katarzyna Sędek Scenariusz
  • Piotr Romanowski Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Cykl przybliżający historię miejsc, postaci, statków i okrętów oraz pokazujący, jak powszechny po odzyskaniu niepodległości był pęd, by morze zagospodarować. Panowało przekonanie, że morze to przygoda. Stulecie zaślubin Polski z morzem minęło bez echa. W cyklu opowieść o tym, jak niewielki, uzyskany po I wojnie światowej kawałek wybrzeża, wywołał entuzjazm narodu i przemyślane działania władz; jak uruchomił aktywność od gospodarczej po artystyczną.

Polacy mają niewielką wiedzę o morzu i o tym, jakie mieliśmy aspiracje i osiągnięcia zaraz po odzyskaniu niepodległości. "Polacy na morze" to cykl przybliżający historię miejsc, postaci, statków i okrętów oraz pokazujący, jak powszechny był pęd, by morze zagospodarować. W tamtych czasach panowało słuszne przekonanie, że morze to wielka przygoda. Stulecie zaślubin Polski z morzem, z powodu nadzwyczajnych okoliczności, minęło prawie bez echa. W cyklu "Polacy na morze" opowiemy jak niewielki, uzyskany po I wojnie światowej kawałek wybrzeża wywołał entuzjazm narodu i przemyślane działania władz; jak uruchomił aktywność od gospodarczej po sztukę.

Komentarze

Skomentuj
  • Bonzolito *** (gość)

    Zdobycie i odkrycia Polakow na wyspie niedzwiedziej. Polskie slady zdobywcow i znaczenie tych odkryc dla Polski w tym czasie. Piekna historia w dokumentach i opisach polskich zdobywcow morza.

    26.04.2022 16:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×