Polacy tu i tam

Polska 2015

Audycja publicystyczna skierowana do Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju, traktującą o ich sukcesach, problemach i życiu codziennym poza krajem.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Magazyn

Polacy tu i tam w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Magdalena Emilianowicz Scenariusz
  • Dionis Sturis Scenariusz
  • Cyprian Ziąbski Scenariusz

Opis programu

Audycja publicystyczna skierowana do Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju, traktującą o ich sukcesach, problemach, życiu codziennym poza krajem. W audycji rozmowy z ekspertami, wybitnymi Polakami, z przedstawicielami władzy zarówno w kraju jak i zagranicą, oraz ze "zwykłymi Polakami" jak również przegląd prasy polskojęzycznej wydawanej poza granicami kraju. Audycja przybliży widzowi ważne wydarzenia z życia ich rodaków w kraju i za granicą. A w programie między innymi: 1. Zatrzymać historię, pamięć o milionach polskich emigrantów, czyli Muzeum Emigracji w Gdyni. 2. Polacy nie muszą po emeryturę, rentę wracać do Polski. Zmiana przepisów - powiemy jak je interpretować. 3. Polacy tu i tam - w kuchni. Dziś o polsko - węgierskiej przyjaźni i Polaku odznaczonym węgierskim medalem.

Komentarze

Skomentuj
  • Gdzie ten program? (gość)

    Gdzie podzial sie ten interesujacy, dobrze prowadzony program? Byl niewatpliwie jednym z programow, ktory zasluzyl na ciagla emisje. Teraz po zmianie kierownictwa w Telewizji Publicznej nie ma juz czego ogladac, widzowi pozostaje tylko wylaczyc, zeby sie nie denerwowac. Poziom jest zenujacy - nie docenia sie poziomu intelektualnego widza!

    17.04.2016 13:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×