Polska przewodzi - Szczecin gra. Razem przejmijmy prezydencję

Polska 2011

Widowisko zorganizowane na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Podczas uroczystości przekazania przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej Polacy otrzymają od przedstawicieli Węgier flagę Unii.

 • Czas trwania: 85 minut, Gatunek: Koncert
 • Prowadzący: Anna Popek, Hieronim Wrona

Polska przewodzi - Szczecin gra. Razem przejmijmy prezydencję w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

 • Anna Popek
 • Hieronim Wrona

Opis programu

ZwińRozwiń

Widowisko zorganizowane na Wałach Chrobrego w Szczecinie. W programie europejskie przeboje, które wykonają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Podczas uroczystości przekazania przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej Polacy otrzymają od przedstawicieli Węgier flagę Unii. Ceremonia odbędzie się w powietrzu, nad głowami widzów. W pokazie przygotowanym przez aktorów Teatru Ocelot weźmie udział statek żaglowy. Podczas podpływania żaglowca do brzegu portowe statki gaśnicze postawią ścianę wodną, na której zostaną wyświetlone symbole Unii.

Widowisko zorganizowane na Wałach Chrobrego w Szczecinie, które prowadzą Anna Popek i Hirek Wrona. W programie największe europejskie przeboje, najciekawsze fragmenty mappingu, razem z widzami prowadzący odliczą północ i wspólnie powitają polską prezydencję w Unii Europejskiej. Europa Top 10, czyli lista europejskich hitów została zestawiona przez Hirka Wronę. Znajdą się na niej utwory największych wykonawców europejskiej muzyki, m. in.: Queen, The Beatles, U2, Omegi, Zuckerro i innych. Wybrane przeboje zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m. in. Sebastian Karpiel Bułecka, Piotr Cugowski, Magdalena Tul, Halina Młynkowa, Szymon Wydra, Maciej Silski i inni. Uroczystość przekazania przewodnictwa: przedstawiciele Węgier przekażą flagę mieszkańcom Szczecina i Polski. Ceremonia odbędzie się w powietrzu nad głowami widzów. Aktorzy Teatru Ocelot przygotują specjalny pokaz. Weźmie w nim także udział jeden ze statków żaglowych, którym w towarzystwie Węgrów przypłynie flaga Unii Europejskiej. Podczas podpływania żaglowca do brzegu portowe statki gaśnicze postawią ścianę wodną. Ściana zostanie specjalnie oświetlona i ozdobiona tarczą "gobo" z gwiazdkami - symbolami Unii Europejskiej. Flagę odbiorą przedstawiciele Polski w towarzystwie Duńczyków. Następnie podczas wykonywania przez szczecińskie chóry "Ody do młodości" flaga zostanie wciągnięta na maszt.

Komentarze

Skomentuj
 • 233 233 233 (gość)

  652 098 554

  25.11.2016 08:02
 • klaudia (gość)

  Ale super,że Magdalenka Tul wystąpi!Super!

  11.06.2011 10:37

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×