Polskę Kocham

Polskę Kocham, Polska 2019

Relacja z podzielonego na trzy części koncertu dla uczczenia pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Na scenie w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku pojawi się około stu artystów.

 • Gatunek: Koncert
 • Reżyseria: Bolesław Pawica

Polskę Kocham w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Bolesław Pawica Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Relacja z koncertu dla uczczenia pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Na scenie w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku pojawi się około stu artystów. Koncert został podzielony na trzy części: było, jest i będzie. Pierwsza odsłona to wspomnienie lat 80. XX wieku - wydarzeń w Stoczni Gdańskiej i ostatniej dekady PRL-u. W drugiej części pojawią się utwory odnoszące się do takich wartości jak wolność i demokracja. Zwieńczeniem będą słynne piosenki z przesłaniem, m.in. "Arahja", "Dziwny jest ten świat" i "The Sound of Silence".

Wielkie wydarzenie muzyczne w 30. rocznicę wolności! 4 czerwca wieczorem na scenie w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się uroczysty koncert, w którym wspólnie dla uczczenia pierwszych wolnych wyborów w Polsce wystąpi około 100 artystów. Polsat pokaże to widowisko muzyczne na żywo. Koncert został podzielony na trzy części: było, jest i będzie. Pierwsza odsłona to wspomnienie lat 80. - wydarzeń w stoczni gdańskiej i ostatniej dekady komuny. Perfect, Dżem, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Mr Zoob, Krystyna Prońko i Maciej Maleńczuk - ikony tamtych czasów - przypomną swoje największe przeboje. W drugiej części tego koncertu usłyszymy utwory, odnoszące się do wartości takich, jak wolność i demokracja, a pojawią się na gdańskiej scenie m.in.: Kayah, Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Piotr Cugowski i Michał Szpak. Zwieńczeniem tego koncertu będą słynne piosenki z przesłaniem: "Arahja", "Dziwny jest ten świat", "The Sound of Silence" i "My nie chcemy się bić".

Komentarze

Skomentuj
 • ania (gość)

  disco polo ,,,

  28.07.2019 22:14
 • ania (gość)

  ojczyznę kocham i rozumiem ... ojczyzny oddać nie umiem .. co to za występ ?? jaja trza mieć żeby to zaśpiewać .. ostro , w rytmie a nie jak dwa łosie ,,,

  28.07.2019 22:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×