Porządek z chaosu

Porządek z chaosu, Polska 2007

Reportaż o Zofii Kulik. Jej prace to bogate wzorzyste kompozycje układane z fotografii ludzi. Używa w nich techniki zdjęć wielokrotnie naświetlanych, co daje efekt fotomontażu.

  • Czas trwania: 21 minut, Gatunek: Reportaż

Porządek z chaosu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Anna Zakrzewska Autor
  • Joanna Turowicz Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż o Zofii Kulik. Artystka, działająca w latach 70. i 80. wspólnie z Przemysławem Kwiekiem jako performerka, pod koniec lat 80. wybrała samodzielną pracę. Jej prace to bogate wzorzyste kompozycje układane z fotografii ludzi. Używa w nich techniki zdjęć wielokrotnie naświetlanych, co daje efekt fotomontażu. Jej prace krytycy odczytują jako niezgodę na niesprawiedliwość, przemoc i zbrodnię, artystka używa w nich bowiem często symboli minionego systemu komunistycznego.

Reportaż o Zofii Kulik. Artystka, działająca w latach 70. i 80. wspólnie z Przemysławem Kwiekiem, jako performerka, pod koniec lat 80. wybrała samodzielną pracę. Jej prace to bogate wzorzyste kompozycje układane z fotografii ludzi. Używa w nich techniki zdjęć wielokrotnie naświetlanych, co daje efekt fotomontażu. Jej prace krytycy odczytują jako niezgodę na niesprawiedliwość, przemoc i zbrodnię, artystka używa w nich bowiem często symboli minionego systemu komunistycznego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×