Postaw na milion

Postaw na milion, Polska 2019

Gra, w której zawodnicy otrzymują pieniądze na początku rozgrywki. By wyjść ze studia z nagrodą - milionem złotych - muszą poprawnie odpowiedzieć na 8 pytań z jednej z dwóch wybranych kategorii.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Teleturniej
 • Prowadzący: Łukasz Nowicki

Postaw na milion w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Łukasz Nowicki

Twórcy

 • Michał Białousz Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

"Postaw na milion" to przede wszystkim wielkie emocje i wielkie wygrane. Zawodnicy, aby wygrać główną nagrodę, która wynosi 1 000 000 zł, muszą odpowiedzieć poprawnie na 8 pytań. W programie mogą brać udział pary zawodników i drużyny czteroosobowe. Gracze mogą być spokrewnieni, ale mogą być też paczką znajomych.

Dotychczas w historii międzynarodowych wersji główna wygrana padła dwa razy: w wersji niemieckiej oraz w wersji argentyńskiej. Teleturniej firmy Endemol jest światowym hitem produkowanym w ponad 20 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji Niemczech i USA. „The Million Pound Drop Live”- bo tak brzmi oryginalny tytuł formatu, w 2011 roku zdobył prestiżową nagrodę BAFTA.

The Money Drop to gra o wielkie pieniądze z niezwykłą dynamiką i nutką hazardu. Zawodnicy otrzymują pieniądze już na początku programu i jedyne co muszą zrobić, to odpowiedzieć właściwie na 8 pytań i wyjść ze studia z nietuzinkową nagrodą - milionem. Całość gry skupia się wokół jednego urządzenia "Milionowej Zapadni" z czterema klapami, która stanowi centralny punkt scenografii. Przy każdym pytaniu zawodnicy muszą własnymi rękoma rozłożyć milion na zapadnie odpowiadające właściwym, ich zdaniem, odpowiedziom. Dobra odpowiedź oznacza zatrzymanie klapy zapadni i zachowanie pieniedzy. Zła stanowi ryzyko stracenia obstawionej kwoty. Dwójkę zawodników musi łączyć głęboka więź, mogą być najlepszymi przyjaciółmi, członkami rodziny, małżeństwem, itp. Powinny to być osoby z różnymi umiejętnościami, żyłką do hazardu i świetną osobowością, żeby móc z nimi nawiązać jak najbliższy kontakt. W trakcie gry uczestnicy zawsze wybierają kategorię spośród dwóch możliwych. Kategorie te obejmują wszystkie dzieciny, od muzyki lub sport, przez geografię, aż po nagłówki gazet. Pytania zmuszają do dyskusji, wymagają procesu myślowego, dotyczą raczej względnej niż absolutnej wiedzy. Odpowiedzi w wielu przypadkach udzielane są drogą eliminacji. Pytania od 1 do 4 mają cztery opcje odpowiedzi - uczestnik może rozłożyć nagrodę na 3 zapadniach. Pytania 5, 6 i 7 mają trzy opcje odpowiedzi - uczestnicy mogą ustawić pieniądze na 2 zapadniach. Pytanie 8 ma dwie opcje odpowiedzi - zawodnicy mogą ustawić nagrodę tylko na jednej zapadni. Wszystko albo nic. Każde pytanie jest prezentowane w grafice na ekranie. Uczestnik wybiera kategorię, potem na ekranach pojawiają się opcje odpowiedzi a na końcu czytane przez Prowadzącego pytanie. W chwili, kiedy zawodnicy umieszczają pierwszy plik pieniędzy na zapadni (lub po 15 - 30 sekundach), startuje zegar odliczający 60 sekund. Podczas tej minuty uczestnicy mogą przemieszczać pieniądze według uznania, aż do zatrzymania czasu. Później Prowadzący odkrywa po kolei złe odpowiedzi, aż na pulpicie zostanie tylko jedna za

Komentarze

Skomentuj
 • tomek bizon (gość)

  Ruszyła nowa edycja.Bardzo dobre pytanie finałowe. Co jest większe Central Park w Nowym Jorku czy Hyde Park w Londynie. Central Park pojawia się w wielu amerykanskich filmach i serialach , często z lotu ptaka. Widać że jest ogromny. To takie pytanie na myślenie i wiedzę ogólną. Zawodniczki na to wpadły i wygrały 75 tysięcy.

  03.03.2019 13:13
 • sławek (gość)

  Dzis pytanie finałowe było bardzoj proste. Który styl pływania jest szybszy motylkowy czy grzbietowy. Zawodnicy wiedzieli od razu i zatrzymali czas. To by wiedział każdy kto umie pływać albo chociaż oglądał zawody.

  13.01.2019 01:09
 • zenella (gość)

  Chyba za bardzo przeżywacie te ankiety. Przygotowuje je Millward Brown a więc poważna firma. Musi prowadzić jakąś dokumentację i raczej by nie firmowała swoją marką nieprawdziwych ankiet.

  30.12.2018 21:20
 • Zlatko Dupovlaz (gość)

  Dziś było pytanie finałowe kto ma więcej chromosomow w komórce - kot czy mysz. Mało kto będzie wiedział ale każdy może sprawdzić czy miał rację.

  29.12.2018 19:49
 • labioplastyk (gość)

  Gracze robią błąd na dwóch pierwszych pytaniach na które odpowiedź zwykle jest oczywista. Jak wiesz na 100% to nie dawaj paczki na wszelki wypadek na inną odpowiedz tylko graj za wszystko! Jak ktoś dojdzie z milionem do czwartego pytania to wtedy zobaczymy czy gra jest uczciwa czy dostanie cztery ankiety.

  19.12.2018 15:43
 • borgosz cezary (gość)

  Przed telewizorem każdy jest mądry. Ja wiele razy wypowiadałem się publicznie i uważam się za dobrego mówcę ale na próbnym nagraniu do 1 z 10 na widok kamery narobiłem w spodnie. Miałem szczęście że uczestnik obok potwornie się spocił z emocji i nikt nic nie poczuł.

  11.12.2018 15:53
 • Ekkehard Rzyrafa (gość)

  W sobotę powtarzali odcinek w ktorym zawodniczka zastanawiała się czy żołędzie przypadkiem nie rosną na klonie. Mąż nie przedłuzał dyskusji żeby nie powiekszac kompromitacji i pozwolił jej położyć dwie paczki na klon. Niespodzianki nie było - jednak rosną na dębie.

  10.12.2018 09:00
 • Eldvin (gość)

  Oczywiscie że wygrywają. Zwykle jest to 25 tysięcy ale w co drugim programie ktoś wygrywa. A zachowanie prowadzącego wynika z formatu. Tak ma w scenariuszu i za wiele nie może zmienić. Był kiedyś teleturniej Najslabsze Ogniwo w którym Kazimiera Szczuka robiła z siebie idiotkę chociaż prywatnie wcale taka nie jest.

  09.12.2018 15:28
 • www (gość)

  Najbardziej wnerwiający program, pan Nowicki wręcz jest szczęśliwy jeśli ludzie przegrywają. Czy w tym programie ktoś , kiedyś cokolwiek wygrał ?

  08.12.2018 19:19
 • gosia (gość)

  Panie, które grały 24.11. były świetne. Gratuluję.

  24.11.2018 19:12
 • !!!!! (gość)

  TAK< TYLKO BRAK POWTÓREK I NIE WGRYWAJĄ NA VOD.PL.

  08.11.2018 14:44
 • hasiok (gość)

  A jednak producent czytywa nasze komentarze. Wczoraj w finale pytanie było trudne ale sensowne i nie dotyczyło żadnych ankiet. Było co najważniejsze sprawdzalne. Jak ktoś ma wiedzę z biologii , geografii i turystyki południa Europy mógł na nie odpowiedzieć. A jak nie zawsze pozostaje 50 procent na strzał.

  28.10.2018 14:13
 • amelung (gość)

  Lepiej zacząć od 1 z 10. Tam tylko trzeba sie przedstawic i powiedziec kim się jest z zawodu i czasem o zainteresowaniach. To po kilku próbach każdy zrobi. Potem są już tylko krótkie pytania. Nie trzeba być atrakcyjnym towarzysko ani medialnie.

  18.10.2018 14:10
 • bledar (gość)

  W sobotę znów to samo. Na drugim pytaniu ankieta kto ile pączków zjadł w tłusty czwartek. A kto to może pamiętać po pół roku. Wiadomo że nikt nie powie zero ale poza tym trzeba dzielić na trzy.

  15.10.2018 16:53
 • Jan Semendrink (gość)

  Na ostatnim pytaniu można by rzucać monetą- nie zgadzam się że tu można coś wnioskowac. Dlatego nikt nie ryzykuje grając milionem tylko rozdziela na 3 albo 2. Bo po co jak i tak wszystko przepadnie w finale.

  13.10.2018 13:02
 • hand solo (gość)

  Oglądałem ten odcinek o Kainie i Ablu. Uczestniczce chodziło o to że przez 10 lat zapomniala takie szczegóły. A widz zrozumiał -Wiele się zmieniło - że niby w Biblii coś się zmieniło! i od razu się nabzdyczył. Zawodniczka nic takiego nie powiedziala tylko trochę nie umiała się wysłowic.

  11.10.2018 16:29
 • baumtraksler (gość)

  Padł zarzut że ktoś komuś załatwił miejsce w programie. Niekoniecznie. Wybiera się osoby które swobodnie czują się przed kamerą i mają jakąś historię do opowiedzenia. Trzęsący się ze strachu kujon mógłby wygrać dużą sumę, tylko kto poza rodziną chciałby to oglądać.

  10.10.2018 13:24
 • eberle (gość)

  Wiadomo że nikt nie będzie grał vabank tylko woli zagrać bezpiecznie i wygrać 25000 bo ostatnie pytanie choć zwykle dotyczy ankiety to jak ktoś się nie spali nerwowo to jest do wymyśenia.

  10.10.2018 12:50
 • Zenada (gość)

  Ten szmaciarz jest komandorem...ma w kurwe szmalu to jeszcze sie do programu cwel pcha. Frajerzy dajcie zagrac tym ktorzy naprawde potrzebuja tych pieniedzy,a nie szmaciarza ktory pewnie ma z 8 tys na raczke.

  12.06.2018 15:04
 • Tępak (gość)

  Suwmiarka . dobre no zaje dobre

  13.01.2018 19:56
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 3

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×