Prawdziwa Śpiąca Królewna

Real Sleeping Beauty, Wielka Brytania 2010

Louisa Ball, nazywana Śpiącą Królewną, cierpi na bardzo rzadką chorobę, która sprawia, że zdarza jej się spać przez dwa tygodnie. Nastolatka przespała wakacje, opuściła też ważne egzaminy.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Reportaż

Prawdziwa Śpiąca Królewna w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 11.01.2013 14:30

    TVP 2

  • Piątek 21.09.2012 14:10

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Louisa Ball, nazywana przez przyjaciół Śpiącą Królewną, cierpi na bardzo rzadką chorobę, która sprawia, że zdarza jej się spać przez dwa tygodnie. Nastolatka przespała wakacje, opuściła też ważne egzaminy. Podczas ataków senności rodzice budzą córkę, by ją nakarmić i umożliwić korzystanie z łazienki. Choroba zaczęła się po ostrym ataku grypy, na którą Louisa zapadła w 2008 r. Pewnego dnia dziewczynka zasnęła na dziesięć dni. Po serii badań okazało się, że jej przypadłość to tzw. zespół Kleine'a-Levina, na który nie ma lekarstwa.

Przyjaciele nastoletniej Louisy Ball nadali jej przydomek Śpiąca Królewna, ale na tym kończy się jej bajka. Louisa cierpi na bardzo rzadką chorobę, która sprawia, że zdarza jej się spać nawet przez dwa tygodnie. Choroba niezwykle utrudnia jej codzienne życie. Louisa przespała całe wakacje, na które wybrała się z rodziną i opuściła ważne szkolne egzaminy. Kiedy ma atak snu jej rodzice Lottie i Richard regularnie ją budzą, żeby ją nakarmić i żeby mogła skorzystać z łazienki. Choroba nastolatki zaczęła się po ostrym ataku grypy, na którą zapadła w 2008 roku. Zaczęła zasypiać w szkole i w domu. Pewnego dnia dosłownie się wyłączyła i spała przez dziesięć dni. Na początku lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny tego nietypowego zachowania. Po serii badań i niezliczonych wizytach u specjalistów w końcu postawiono diagnozę. Okazało się, że przypadłość dziewczynki to tzw. zespół Kleine'a - Levina, na który niestety nie ma jeszcze lekarstwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×