Premierzy

Tadeusz Mazowiecki, Polska 2011

W tym wydaniu postać Tadeusza Mazowieckiego - ostatniego premiera PRL i pierwszego premiera III Rzeczypospolitej.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Premierzy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Beata Biel Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Polityk i publicysta Tadeusz Mazowiecki urodził się w 1927 r. w Płocku. Był ostatnim premierem PRL i pierwszym premierem III Rzeczypospolitej. Współtworzył i przewodniczył Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Kilkakrotnie wybierany na posła, kawaler Orderu Orła Białego, był doradcą prezydenta ds. polityki krajowej i międzynarodowej.

Tadeusz Mazowiecki, urodzony 18 kwietnia 1927 r. w Płocku, polityk i publicysta. Ostatni premier PRL i pierwszy premier III Rzeczypospolitej (w latach 1989 - 1990); współtwórca i przewodniczący Unii Demokratycznej i Unii Wolności; poseł na Sejm PRL III, IV i V kadencji, poseł na Sejm RP I, II i III kadencji (w latach 1991 - 2001). Kawaler Orderu Orła Białego, doradca prezydenta polityki krajowej i międzynarodowej. Tadeusz Mazowiecki zmarł 28 października 2013 roku. .

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  w Szwajcarii jest tak tzw. AHV (44 lata pracy to pełny wymiar czasu pracy) max suma ok 2300 fr. kazdy pracujacy płaci skł. % od zarobku .... choć maximum jest jak wyżej. czyli niektórzy solidarnie wspomagaja tych mało zarabiających ...a o wys AHV decyduja lata pracy gdzie za każdy stracony rok pracy % - wo coś im tam odpada. ...; są tez składki na bezrobocie.... czyli solidarnie...!! ja sam jak pracoiwałem to duzo (musiałem) w tym systemie płaciłem "solidarnie" dla innych... mysle ,ze to dobry system. lepszy niż to zakichane OFE i ZUS... dotyczy dzisiejszego programu "PREMIERZY" Pozdrawiam Z. J.

  29.06.2013 20:58
 • gagagaa (gość)

  Tadeusz Mazowiecki - wielki szacunek, nie ma już takich polityków.

  26.04.2012 22:13

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×