Premium Blend

USA 1997

Program ma formę stand-up. W każdym odcinku pojawia się kilku komików, którzy mają tylko pięć minut, aby rozbawić publiczność.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Rozrywka
  • Prowadzący: Damon Wayans

Premium Blend w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Damon Wayans

Opis programu

ZwińRozwiń

Stand-up comedy to kabaretowa forma estradowa, wzorowana na brawurowych występach komików amerykańskich. Wymaga niezwykłej sprawności aktorskiej, charyzmy, umiejętności improwizacji oraz odwagi w nawiązywaniu bezpośredniego kontaktu z publicznością. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie widzów, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek i dekoracji znanych z kabaretów). W każdym odcinku pojawia się kilku komików, którzy mają tylko pięć minut, aby rozbawić publiczność.

W każdym jego odcinku pojawia się kilku komików, którzy na scenie pozostają przez 5 minut i ten czas muszą maksymalnie wykorzystać na rozbawienie publiczności. O definicję stand-up'u zapytaliśmy popularnego polskiego komika - Grzegorza Halamę: "Wydawałoby się, że stand-up jest formą, która jest obecna na rynku polskim, ale w istocie pomijając modę na kabarety wieloosobowe, wśród występujących solowo na scenie kabareciarzy i aktorów nie znajdziemy zbyt wiele tego, co stand-up'em możemy nazwać. Im dłużej zgłębiam naturę tego, czym jest stand-up, tym bardziej szeroko i z podziwem otwierają mi się oczy. Stand-up jak ja to nazywam \'w czystej postaci' jest formą jednoosobową, przynajmniej na scenie, ponieważ w kulturze zachodniej jest wiele zawodów związanych ze stand-up'em jak np. pisanie tekstów dla stand-up'erów. [?] To, jak powinien funkcjonować stand-up'owiec można określić krótko - jako osobowość plus poczucie humoru. Temat może być każdy, ale ważne żeby nie był wydumany, na dumanie przychodzi czas w momencie, kiedy stand-up'er tworzy komentarz do tego tematu, i wtedy jest wielka dowolność, jest miejsce na absurd, dowcip, ocenę, porównanie, pastisz i cokolwiek stand-up'erowi przychodzi do głowy. Najważniejsze przy tym jest tempo. Niewiarygodnie szybkie tempo podawania tematów i dowcipów. Do tego dochodzi jeszcze styl, ale zazwyczaj wypracowany po wielu latach. " Gospodarzem tej serii "Premium Blend" jest popularny aktor Damon Wayans, którego widzowie Comedy Central znają także wyśmienicie, jako odtwórcę głównej roli w hicie "On, ona i dzieciaki". W poprzednich sezonach show prowadzili m.in.: Kathy Griffin, Jim Breuer, Tommy Davidson, Harland Williams, David Alan Grier, Wanda Sykes oraz Jamie Kennedy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×