Przybyłem do was jak do braci

Polska 2010

W dniach 16-18 sierpnia patriarcha Bartolomeusz I odwiedził Polskę. W reportażu najważniejsze punkty wizyty i fragmenty homilii.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Przybyłem do was jak do braci w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W dniach 16-18 sierpnia patriarcha Bartolomeusz I odwiedził Polskę. Istotnym punktem wizyty będzie nadanie mu tytułu doctora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W reportażu najważniejsze punkty wizyty patriarchy i fragmenty homilii.

Reportaż będzie relacją z pobytu w Polsce jego Świątobliwości Bartolomeusza I, Patriarchy Konstantynopola. Prawosławne kościoły lokalne są autokefaliczne (niezależne), ale patriarcha Konstantynopola nosi tytuł Primus inter pares - pierwszy wśród równych. Jego osoba darzona jest szczególnym szacunkiem. W całym chrześcijańskim świecie wizyty głowy konstantynopolitańskiego hierarchy są ważnym wydarzeniem. W dniach 16 - 18 sierpnia patriarcha Bartolomeusz I odwiedzi Polskę. Przybywa na zaproszenie zwierzchnika Cerkwi prawosławnej w naszym kraju, metropolity Sawy. Dla wiernych Cerkwi to ogromne wydarzenie duchowe, tym bardziej że patriarcha przewodniczyć będzie uroczystościom 300 - lecia cudu na Świętej Górze Grabarce, które obchodzone będą w dniu Święta Przemienienia Pańskiego. Patriarcha konsekruje również cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach, pod budowę której 13 lat temu poświęcił kamień węgielny. Poświęci również dom pielgrzyma na Świętej Górze Grabarce. Wszędzie tam będzie spotykał się z wiernymi, błogosławił ich i wygłaszał homilie. Istotnym punktem wizyty będzie nadanie patriarsze tytułu doctora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W reportażu zobaczymy najważniejsze punkty wizyty patriarchy Bartolomeusza i wysłuchamy fragmentów jego homilii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×