Przyszedł mężczyzna do kobiety

Przyszedł mężczyzna do kobiety, Polska 1992

Bohaterami sztuki są mocno doświadczeni przez życie, szukający ciepła dojrzali ludzie - nieśmiały i zakompleksiony Wiktor, aptekarz po przejściach oraz Dina, ciepła mimo pozorów oschłości.

  • Czas trwania: 84 minut, Gatunek: Spektakl teatralny
  • Reżyseria: Tomasz Zygadło

Przyszedł mężczyzna do kobiety w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • Anna Seniuk jako Dina
  • Jan Peszek jako Wiktor

Twórcy

  • Sławomir Filip Montaż
  • Małgorzata Przedpełska-Bieniek Muzyka
  • Tomasz Zygadło Reżyseria
  • Waldemar Bala Zdjęcia
  • Teresa Gruber Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterami sztuki są mocno doświadczeni przez życie, rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia dojrzali ludzie. Nieśmiały i zakompleksiony Wiktor, aptekarz po przejściach oraz Dina, ciepła mimo pozorów oschłości blondynka z przeszłością. Ich znajomość zaczyna się fatalnie. Choć zapoznawcze spotkanie zostało starannie zaaranżowane przez Anię i Żenię, Wiktor przychodzi za wcześnie. Zastaje panią domu w szlafroku i bez makijażu. Dina gani go za brak ogłady i niepunktualność.

Zaczęło się fatalnie. Choć zapoznawcze spotkanie zostało starannie zaaranżowane przez Anię i Żenię, Wiktor przyszedł za wcześnie. Zastał panią domu w szlafroku, nieuczesaną, bez makijażu. Dina potraktowała go dokładnie tak, jak na to sobie zasłużył. Zganiła za brak ogłady i niepunktualność, wypomniała mu wszelkie defekty powierzchowności: że za stary - aż czterdzieści cztery lata!, mocno łysiejący, znacznie niższy niż oczekiwane 180 centymetrów wzrostu, że przygarbiony. Nie chciała uwierzyć zapewnieniom, jakoby owe wypukłości na plecach były muskulaturą, owocem dźwigania ciężarów w młodości. Z podejrzliwością przyjęła zwierzenia Wiktora, iż źle sypia. A to dlaczego? Czyżby coś ukrywał? Wreszcie dała mu drugą szansę. Wyprosiła za próg na kwadrans, poprawiła urodę i rozpoczęła pierwszą randkę od nowa. Posadziła adoratora w fotelu, położyła na talerzu adaptera płytę z "Love Story", ugościła. Wina? Cukierka? Może jabłuszko? Bohaterami sztuki Siemiona Złotnikowa jest para mocno doświadczonych przez życie, rozpaczliwie szukających ciepła i zrozumienia dojrzałych ludzi - znakomite kreacje aktorskie Anny Seniuk i Jana Peszka. Nieśmiały, niezgrabny i zakompleksiony Wiktor, aptekarz po przejściach, był dwukrotnie żonaty. Dorosła córka z pierwszego małżeństwa nie utrzymuje żadnych kontaktów z ojcem. Dina, ciepła mimo pozorów oschłości blondynka z przeszłością, pewniej stąpa po ziemi. Ale i jej zabrakło szczęścia i stabilizacji. Jest rozwódką, matką piętnastoletniego syna. Próby założenia kolejnego związku nie powiodły się. Czy wizyta Wiktora daje szansę na odmianę losu? Oboje mają podobne pragnienia. Mocno wierzą w możliwość przełamania tak długo trwającej złej passy, stworzenia prawdziwie serdecznych więzi z partnerem, rozpoczęcia nowego życia. Bez kłótni, bez awantur, bez kłamstw, bez zdrad, bez rozstań, bez rozwodów. Nareszcie bez rozwodów! Nastrój wieczornego spotkania zdaje się sprzyjać nadziejom na spełnienie marzeń. Jednak tak mocno deklarowana gotowość porozumienia się, szczerość wyznań i zapewnień, wzajemna fascynacja, zauroczenie, wreszcie - miłosna euforia - ustępują nagle miejsca tragikomicznej, burzliwej konfrontacji. Czy ledwo co zadzierzgnięty związek skruszy się, pęknie? Czy też przetrwa, choć w ułomnej, odległej od oczekiwań Diny i Wiktora formie? Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością... Spektakl, 85 min, Polska 1992 Autor: Siemion Złotnikov Przekład z języka rosyjskiego: Andrzej Wanat Reżyseria: Tomasz Zygadło Scenografia: Teresa Gruber Występują: Anna Seniuk (Dina), Jan Peszek (Wiktor)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×