Rawa Blues Festival 2017

Polska 2017

Sonny Landreth jest mistrzem techniki slide. Podczas Rawa Blues Festival 2017 wystąpił po raz pierwszy i jedyny w Polsce. Tim Woodson & The Heirs of Harmony to powrót muzyki gospel na Rawę Blues.

  • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Koncert

Rawa Blues Festival 2017 w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 27.07.2018 03:45

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Sonny Landreth to wirtuoz gitary, mistrz techniki slide. Płyta "Recorded Live in Lafayette" jest wizytówką artysty, który ma na koncie współpracę z takimi tuzami, jak Eric Clapton oraz Mark Knopfler. Podczas Rawa Blues Festival 2017 wystąpił po raz pierwszy i jedyny w Polsce. Tim Woodson & The Heirs of Harmony to powrót muzyki gospel na Rawę Blues. Tim Woodson występował niegdyś w grupie The Mighty Clouds of Joy, wielokrotnie nominowanej do nagród Grammy. W 1992 r. zreorganizował The Heirs of Harmony, których współzałożycielem był jego ojciec.

Podczas koncertu Irek Dudek zaprezentuje się w jednym ze swoich ulubionych wcieleń: stanie na czele 11 - osobowego Big Bandu, by przypomnieć utwory z płyty No. 1", która była pierwszą w Polsce anglojęzyczną płytą bluesową nagraną przez rodzimego artystę. Big Band Irka Dudka zagra w sali koncertowej NOSPR - u. Doskonała akustyka tego miejsca podkreśli walory utworów z albumu No. 1" oraz standardów rozpisanych na bluesową orkiestrę. Eden Brent, znakomita amerykańska pianistka i wokalistka, trzykrotna laureatka Blues Music Awards, porównywana do Bessie Smith, Diany Krall i Arethy Franklin. Po raz drugi wystąpiła podczas festiwalu Rawa Blues Festival, poprzednio mogliśmy słuchać jej w 2009 roku. Muzyka w wykonaniu Eden Brent to mieszanka boogie woogie, bluesa, soulu, gospel i jazzu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×