Rawa Blues Festival 2017

Rawa Blues Festival 2017, Polska 2017

Podczas Rawa Blues Festival 2017 wystąpiły formacje Marcus King Band oraz, po 10-letniej przerwie, po raz pierwszy w Polsce Kris Barras Band. W 2016 roku została wydana płyta grupy - "Lucky 13".

  • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Koncert

Rawa Blues Festival 2017 w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 07.12.2018 02:45 Odcinek 3

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Marcus King Band był gwiazdą edycji Rawa Blues Festival 2017. 22-letni King dorobił się dwóch płyt, które trafiły do pierwszej dziesiątki listy bluesowych albumów Billboardu. Jego twórczość często jest porównywana z legendarnym The Allman Brothers Band. Muzyka artysty i jego formacji łączy elementy bluesa, soulu i southern rocka, urzeka atmosferą improwizacji. Podczas festiwalu, po 10-letniej przerwie i po raz pierwszy w Polsce wystąpił Kris Barras z zespołem. W 2016 roku została wydana płyta grupy - "Lucky 13".

Sonny Landreth. Wirtuoz gitary, mistrz techniki slide. Płyta Recorded Live in Lafayette - to wspaniała wizytówka artysty, który ma na swoim koncie współpracę z takimi tuzami, jak Eric Clapton czy Mark Knopfler. Na Rawa Blues Festival 2017 wystąpił po raz pierwszy i jedyny w Polsce. Tim Woodson & The Heirs of Harmony. Wielki powrót muzyki gospel na Rawę Blues. Zadbał o to wokalista Tim Woodson z zespołem The Heirs of Harmony. Występował niegdyś w grupie The Mighty Clouds of Joy, wielokrotnie nominowanej do nagród Grammy (trzykrotnie z powodzeniem). W 1992 roku wokalista zreorganizował The Heirs of Harmony, której współzałożycielem był jego ojciec Luke. Od ponad 25 lat głoszą ewangeliczny przekaz poprzez muzykę i śpiew. Należą do grona najlepszych i najpopularniejszych formacji gospel w USA. Wizytówką zespołu jest koncertowa płyta Millionaire, zarejestrowana w Newport News. Korzenie muzyki gospel sięgają XIX wieku, narodziła się ona wśród czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Gatunek łączy w sobie blues, soul i jazz. Wielu znakomitych artystów, takich jak np. gitarzysta Robert Randolph swoje pierwsze muzyczne kroki stawiało właśnie w kościelnych zespołach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×