Receptury klasztorne

Dominikański tatar, Polska 2006

Klasztor w Sandomierzu jest jedną z najstarszych placówek misyjnych dominikanów w Polsce. Jacek Kowalski i ojciec Tytus Piłat przyrządzają tatar dominikański.

  • Czas trwania: 10 minut, Gatunek: Magazyn

Receptury klasztorne w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Klasztor w Sandomierzu jest jedną z najstarszych placówek misyjnych dominikanów w Polsce. Założył go św. Jacek Odrowąż. Pierwsze pokolenie sandomierskich dominikanów stanowiło elitę intelektualną Polski. Niestety, w 1269 roku Tatarzy zabili mieszkańców Sandomierza i zakonników. W pięknie odnowionym kościele św. Jakuba ogromne freski ilustrują legendę o dominikańskich męczennikach. Od kilku lat dominikanie znowu zamieszkują starodawny klasztor. Jacek Kowalski i ojciec Tytus Piłat przyrządzają tatar dominikański z "Tatara".

Klasztor w Sandomierzu jest jedną z najstarszych misyjnych placówek dominikanów w Polsce. Założył go św. Jacek Odrowąż. Pierwsze pokolenie sandomierskich dominikanów stanowiło elitę intelektualną polski. Niestety, w 1269 roku Tatarzy wycięli w pień mieszkańców Sandomierza i zakonników. W pięknie odrestarurowanym kościele św. Jakuba legedę o męczennikach dominikańskich ilustrują ogromne freski. Od kilku lat dominikanie znowu zamieszkują starodawny klasztor. Jacek Kowalski i ojciec Tytus Piłat, charyzmatyczny duszpasterz, przyrządzają w "historycznym odwecie" dominikański tatar z "Tatara".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×