Reformacja na Pomorzu

Polska 2016

W programie poszukiwanie śladów reformacji na Pomorzu Zachodnim. Podróż śladami historii to odkrywanie pamiątek dawnych wydarzeń oraz odwiedziny u ludzi, którzy pielęgnują myśl reformacyjną.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Reformacja na Pomorzu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W programie poszukiwanie śladów reformacji na Pomorzu Zachodnim. Podczas podróży śladami historii zostaną odkryte pamiątki wydarzeń, a widzowie odwiedzą ludzi, którzy pielęgnują myśl reformacyjną. Początek wyprawy to wystawa w Słupsku - jednym z pierwszych miast, w których zaczęto głosić myśli reformacyjne. Na mapie wycieczki nie zabraknie innego wyjątkowego miejsca - Trzebiatowa, w którym zdecydowano o przyjęciu wyznania protestanckiego jako państwowego na Pomorzu Zachodnim.

W programie poszukiwania śladów reformacji, jej historii i genezy na Pomorzu Zachodnim. Podczas podróży będziemy odkrywać istniejące pamiątki tych wydarzeń odwiedzimy ludzi, którzy pielęgnują myśl reformacyjną i są jej strażnikami. Pokonamy setki kilometrów śladami historii. Zaczniemy od wyjątkowej wystawy w Słupsku to jedno z pierwszych miast, w których zaczęto głosić myśli reformacyjne. Na naszej mapie nie zabraknie też innego wyjątkowego miejsca Trzebiatowa miasta, w którym zdecydowano o przyjęciu wyznania protestanckiego jako państwowego na Pomorzu Zachodnim (sejm trzebiatowski).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×