Rewolucja

Rewolucja, Polska 2019

Film powstał z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Dokument przypomni najważniejsze momenty pielgrzymki. Będzie mowa o najistotniejszych wątkach w nauczaniu papieża.

  • Czas trwania: 26 minut, Gatunek: Reportaż
  • Reżyseria: Ewa Świecińska

Rewolucja w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Paweł Majak Zdjęcia
  • Grzegorz Rybak Montaż
  • Ewa Świecińska Reżyseria
  • Ewa Świecińska Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Film powstał z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. 2 czerwca 1979 r. papież przybył do ojczyzny. Było to ważne wydarzenie, które zmotywowało Polaków do odzyskania wolności. Dokument Ewy Świecińskiej przypomni najważniejsze momenty pielgrzymki i zwróci uwagę na to, jak wiele Polacy zawdzięczają Janowi Pawłowi II. Będzie mowa o najistotniejszych wątkach w nauczaniu papieża. Karol Wojtyła był człowiekiem odważnym i wiernym wyznawanym wartościom; człowiekiem, który nigdy się nie poddał.

Film dokumentalny powstaje na 40. rocznicę pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w czerwcu 1979 roku. Dokładnie 2 czerwca 2019 roku mija 40 lat od tej historycznej pielgrzymki. Pielgrzymki, która dodała Polakom skrzydeł i rozpoczęła naszą drogę do odzyskania Wolności. Był to jeden z ważniejszych punktów zwrotnych w polskich dziejach. Film autorstwa Ewy Świecińskiej przypomni najważniejsze momenty pielgrzymki z 1979 roku i pokaże, co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II. Poruszy najważniejsze wątki jego nauczania. Ukaże postać papieża niezłomnego, odważnego i wiernego do końca. Człowieka który nigdy się nie poddał, nigdy nie zrezygnował. Wygrał wiele bitew, ale czy wygrał wojnę, to się dopiero okaże. W czasach, kiedy Polacy nie mieli swojej reprezentacji politycznej, Kościół pełnił też rolę polityczną, a Jan Paweł II był także politycznym przedstawicielem wolnych Polaków.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×