Rodzinny ekspres

Rodzinny ekspres, Polska 2019

Wezwanie do celebrowania dni świętych jest wyrazem troski Boga o duchowy wymiar ludzkiego życia. Niedziela jest dniem przypominającym o miłosierdziu Boga i jego ojcowskiej miłości.

 • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Magazyn poradnikowy
 • Prowadzący: Rafał Patyra

Rodzinny ekspres w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 27.07.2019 09:20 Odcinek 91

  TVP 1

 • Sobota 03.08.2019 09:20 Odcinek 92

  TVP 1

Multimedia

Prowadzący

 • Rafał Patyra

Twórcy

 • Sylwia Żołnacz _ Lizak Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

3 czerwca 1991 r. w Lubaczowie papież Jan Paweł II powiedział: "Kiedy Bóg mówi: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił - słowo Jego nie tylko dotyczy jednego dnia w tygodniu. Dotyczy ono całego charakteru naszego życia". Wezwanie do celebrowania dni świętych jest wyrazem troski Boga o duchowy wymiar ludzkiego życia. W programie będzie mowa m.in. o tym, czym są dni świąteczne dla katolików i na czym polega poszanowanie dni świętych. Niedziela jest dniem przypominającym o miłosierdziu Boga i jego ojcowskiej miłości.

"Kiedy Bóg mówi: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił - słowo Jego nie tylko dotyczy jednego dnia w tygodniu. Dotyczy ono całego charakteru naszego życia" - mówił święty Jan Paweł II w Lubaczowie, 3 czerwca 1991 r. Bo wezwanie do świętowania dni świętych jest wyrazem troski Pana Boga o duchowy wymiar naszego życia. W programie powiemy, czym są dni świąteczne dla katolików, czym różni się świętowanie niedzieli i godne obchodzenie świąt od cotygodniowego weekendu albo bezczynności, na czym polega poszanowanie dni świętych. Przypomnimy też, że niedziela jest dniem przypominającym nam o miłosierdziu Boga i Jego ojcowskiej miłości. Przypomina nam także o tym, że nade wszystko mamy Boga kochać, czcić Go i Mu służyć, i że musimy otwierać nasze serca i dusze na działanie Jego łaski.

Komentarze

Skomentuj
 • Fanka (gość)

  Program Prowadzi pan ktory przez kilka lat żył na dwa domy i ma z tego co slyszałam dziecko poza małżeñskie

  07.06.2019 14:15
 • Jonasz (gość)

  No jak widzę wypowiedź księdza z odcinaka 7 to mnie się ta cała koncepcja świętości nie za bardzo zgadza z rzeczywistością. Trąca to troche hipokryzją. Słaby autorytet jeżeli chodzi o ksiedza.

  17.11.2017 19:40
 • Jonasz (gość)

  No jak widzę wypowiedź księdza z odcinaka 7 to mnie się ta cała koncepcja świętości nie za bardzo zgadza z rzeczywistością. Tracą to troche hipokryzją. Słaby autorytet jeżeli chodzi o ksiedza.

  17.11.2017 19:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×