Rola życia

Stanisław Brudny, Polska 2024

Program o aktorach i aktorkach teatralnych, zrealizowany z wykorzystaniem materiałów z archiwum teatru i filmu polskiego. Celem programu jest m.in. promocja teatrów.

 • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Magazyn kulturalny
 • Prowadzący: Laura Łącz

Rola życia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Laura Łącz

Opis programu

ZwińRozwiń

Program realizowany z myślą o promocji teatru i filmu polskiego oraz aktorów. W Polsce obecnie jest około 5 tysięcy dyplomowanych, czynnych zawodowo aktorów i aktorek. Są wśród nich gwiazdy, a także młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają kariery. Są też tacy, którzy nie potrafią przebić się w branży i ci, którzy lata świetności mają już za sobą. Pracownicy teatrów prezentują własne doświadczenia i z różnych perspektyw pokazują, jak wygląda trudny zawód aktora.

Program realizowany z myślą o audiowizualnym archiwum teatru i filmu polskiego oraz stwarzaniu polskim aktorom właściwej formy promocji ich twórczości w mediach. W Polsce obecnie czynnych zawodowo jest około 5 tysięcy dyplomowanych aktorów i aktorek. Są wśród nich gwiazdy, są młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają kariery, są też tacy, którzy nie potrafią przebić się do aktorskiej ekstraklasy i tacy, którzy lata świetności mają już za sobą. W programie spotkamy się z przedstawicielami wszystkich tych grup, by przekonać się, jak z różnych perspektyw i doświadczeń wygląda ten, wbrew pozorom, trudny zawód. Celem programu jest także promocja polskich teatrów i ich repertuaru.

Komentarze

Skomentuj
 • Aaa (gość)

  Super,nawet nie wiem kim był ten aktor.Powinno się gościa przedstawic na końcu.

  19.11.2022 21:26

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×