Rośnij

Polska 2016

Program o wzrastaniu dzieci w wyznaniu prawosławnym w Polsce. Zdjęcia zostały zrealizowany w parafii pod wezwaniem świętego męczennika archimandryty Grzegorza w Warszawie.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Rośnij w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program o wzrastaniu dzieci w wyznaniu prawosławnym w Polsce. Zdjęcia zostały zrealizowany w parafii pod wezwaniem świętego męczennika archimandryty Grzegorza w Warszawie oraz podczas spotkania świątecznego. Proboszcz parafii, ksiądz prowadzący katechezę oraz rodzice dzieci opowiadają o różnych aspektach wychowania w prawosławnej wspólnocie: o znaczeniu lekcji religii, wychowaniu w rodzinie, o uczestnictwie w liturgii poprzez przystępowanie do Eucharystii i śpiew w chórze, o wychowaniu w poczuciu odrębności, a zarazem w duchu ekumenicznym.

Program o wzrastaniu dzieci w wyznaniu prawosławnym w Polsce. Zdjęcia zrealizowano w parafii pod wezwaniem św. męcz. arch. Grzegorza w Warszawie oraz podczas spotkania świątecznego. Proboszcz parafii, ksiądz prowadzący katechezę oraz rodzice dzieci opowiedzą o różnych aspektach wychowania w prawosławnej wspólnocie: znaczeniu i organizacji lekcji religii, znaczeniu wychowania w rodzinie, uczestnictwie w liturgii poprzez przystępowanie do Eucharystii, śpiew w chórze od najmłodszych lat, wychowanie w poczuciu odrębności, a jednocześnie w duchu ekumenicznym. Zastanowią się także nad tym, czy wychowanie może wpłynąć na to, żeby dzieci w przyszłości nadal aktywnie uczestniczyły w życiu Cerkwi. Ilustracją będą zdjęcia zrealizowane w czasie nabożeństwa, katechezy oraz rodzinnego spotkania. W programie zostaną również wykorzystane nagrania z chrztu. Ponadto omówimy znaczenie obrzędów i sakramentów związanych z narodzinami dziecka i przyjęciem w poczet wyznawców prawosławia: obrzęd nadania imienia ósmego dnia po narodzinach dziecka, modlitwa nad matką czterdziestego dnia i wprowadzenie dziecka do świątyni, chrzest i bierzmowanie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×