Rybka canero

Polska 2015

Voglowie spotykają się na stypie po nagłej śmierci Stefana Vogla. Skomplikowane relacje rodzinne pogarsza dodatkowo pojawienie się policjantów, którzy chcą rozwikłać tajemnicę śmierci profesora.

 • Czas trwania: 79 minut, Gatunek: Komedia kryminalna
 • Reżyseria: Juliusz Machulski

Rybka canero w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Andrzej Zieliński jako Ignacy Vogel
 • Ewa Wiśniewska jako Eliza Vogel
 • Jan Englert jako Profesor Stefan Vogel
 • Agnieszka Wosińska jako Klara Vogel
 • Aleksandra Domańska jako Marianna Vogel
 • Cezary Pazura jako Bolo Lachowicz

Twórcy

 • Piotr Majchrzak Muzyka
 • Wojciech Żogała Scenografia
 • Beata Barciś Montaż
 • Juliusz Machulski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Akcja rozgrywa się w willi profesora Stefana Vogla w trakcie stypy po jego nagłej śmierci. Jego syn, Ignacy, właściciel oficyny wydawniczej, musi przyjąć gości zmarłego profesora. Córka Ignacego, Marianna, aktoreczka serialowa, jest w zaawansowanej ciąży i właśnie oczekuje rozwiązania. Jego żona Klara chce się z nim rozstać i zgadza się na zawieszenie broni tylko na czas stypy. Syn rozpadającego się małżeństwa, Zenon, planuje wyjawić rodzinie, że jest homoseksualistą. Dodatkowo na stypę wprasza się Olivier, domniemany ojciec dziecka Marianny.

Komedia kryminalna Juliusza Machulskiego, napisana specjalnie dla Teatru Telewizji, odznaczająca się dynamiczną akcją, zbawnymi dialogami i błyskotliwą obserwacją rzeczywistości. Jednocześnie to pretekst do zaprezentowania różnych typów ludzkich, wyśmiania zachowań i zakłamania obyczajowego. Akcja sztuki rozgrywa się w willi zmarłego profesora Stefana Vogla, który zakończył żywot w tajemniczych okolicznościach. Nieboszczyka znalazł syn w salonie, z wycelowaną strzelbą w jego kierunku. Poszlaki wskazują na samobójstwo. Tydzień po tych dramatycznych wydarzeniach w willi profesora odbywa się stypa, na którą przybywają zaproszeni goście, ale także ci niezbyt mile widziani. W roli pana domu występuje syn profesora, Ignacy Vogel, który jest zdany tylko na siebie. Zajmuje się przyjmowaniem gości, do czego zupełnie nie ma głowy jego córka, Marianna. To gwiazda serialu, rozkapryszona i wymagająca ciągłej atencji celebrytka, w dodatku będąca w zaawansowanej ciąży. Kim jest ojciec dziecka, pozostaje tajemnicą, choć przyznaje się do tego niejaki Oliwier Romiasz, który również zjawia się na stypie w domu profesora. Ignacy nie chce go jednak wpuścić, ma z nim swoje porachunki. Najpierw, jako właściciel oficyny wydawniczej, nie zgodził się na wydanie jego kontrowersyjnej książki, teraz nakłania młodzieńca, że żeby ożenił się z jego chimeryczną córką, ale ten broni się, że jeszcze nie jest gotowy na trwały związek. Sen z powiek spędza Ignacemu także jego syn, Zenon, który otwarcie mówi, że jest gejem i zamierza resztę życia spędzić u boku zakochanego w nim Stasia. W dodatku chce od ojca pożyczyć 50 tysięcy złotych na jakiś szemrany interes, który rozkręca ze swoim partnerem. Oliwy do ognia dolewa jeszcze żona Ignacego, Klara, która nagle oświadcza mężowi, że odchodzi i żąda rozwodu. Załatwienie sprawy rozwodowej postanawia przekazać prawnikom. Zawieszenie broni między małżonkami trwa więc tylko na czas stypy. Niemałe zamieszanie powoduje pojawienie się szwagra Ignacego, Bolesława Lachowicza. Nazywany w rodzinie Bolo przybywa na stypę w towarzystwie głupiutkiej i namolnej Joanny Peterko, która swoim zachowaniem jest w stanie zirytować każdego. W całej galerii różnych postaci ma swoje znaczące miejsce również Eliza Vogel, zwariowana i ekscentryczna wdowa po zmarłym profesorze. Niespodziewanie na stypie zjawiają nadkomisarz Kaja Zaremba i aspirant Roch Kolski. Nowe dowody w sprawie śmierci profesora Vogla wskazują bowiem, że nie było to samobójstwo tylko morderstwo. Nagle wszystko okaże się nie takie, jak się wydawało. Teatr, 79 min, Polska, 2015 Autor: Juliusz Machulski Reżyseria: Juliusz Machulski Muzyka: Piotr Majchrzak Obsada: Jan Englert (Stefan Vogel), Andrzej Zieliński (Ignacy Vogel), Aleksandra Domańska (Marianna Vogel), Cezary Pazura (Bolesław Lachowicz), Agnieszka Wosińska (Klara Vogel), Piotr Głowacki (Oliwier Romiasz), Maja Ostaszewska (Kaja Zaremba), Cezary Kosiński (Roch Kolski), Ewa Wiśniewska (Eliza Vogel)

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×