Rzeźba w poszukiwaniu miejsca

Rzeźba w poszukiwaniu miejsca, Polska 2020

Wystawa "Rzeźba w poszukiwaniu miejsca" to kolejna z cyklu przekrojowych wystaw problemowych. Wystawa jest wynikiem głębokiej fascynacji i wieloletniej prac badawczej kuratorki Anny Marii Leśniewskiej.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Rzeźba w poszukiwaniu miejsca w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wystawa "Rzeźba w poszukiwaniu miejsca" to kolejna z cyklu przekrojowych wystaw problemowych w Zachęcie, poświęconych co roku innemu artystycznemu medium. Opowiada o tożsamości rzeźby polskiej ostatnich sześćdziesięciu lat nie tyle poprzez chronologię aktywności artystycznej, ile poprzez ukazanie istotnych dla jej rozwoju zjawisk i postaw twórczych. Wystawa jest wynikiem głębokiej fascynacji i wieloletniej prac badawczej kuratorki Anny Marii Leśniewskiej.

Wystawa "Rzeźba w poszukiwaniu miejsca" to kolejna (wcześniej odbyły się prezentacje poświęcone malarstwu i scenografii) z cyklu przekrojowych wystaw problemowych w Zachęcie, poświęconych co roku innemu artystycznemu medium. Opowiada o tożsamości rzeźby polskiej ostatnich sześćdziesięciu lat nie tyle poprzez chronologię aktywności artystycznej, ile poprzez ukazanie istotnych dla jej rozwoju zjawisk i postaw twórczych. Wystawa jest wynikiem głębokiej fascynacji i wieloletniej pracbadawczej kuratorki Anny Marii Leśniewskiej, której w formie autorskiego eseju wizualnego udało się zebrać dzieła blisko stu artystów z pola sztuk wizualnych, w tym kilkunastu twórców filmowych. (zacheta.art.pl)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×