Sakrament bierzmowania

Sakrament bierzmowania, Polska 2022

Sakrament bierzmowania w teologii Kościoła prawosławnego jest rozumiany jako osobista Pięćdziesiątnica. Sakrament ten zazwyczaj jest sprawowany bezpośrednio po chrzcie, choć czasami jest udzielany osobie dorosłej.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Sakrament bierzmowania w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • ks. Henryk Paprocki
  • ks. Jerzy Tofiluk

Twórcy

  • Katarzyna Popławska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Sakrament bierzmowania w teologii Kościoła prawosławnego jest rozumiany jako osobista Pięćdziesiątnica. Bierzmowanie jest sakramentem, w którym człowiek należący do społeczności kościelnej otrzymuje dary Ducha Świętego, wspomagające go w życiu zgodnym z wartościami chrześcijańskimi oraz wzmacniające go w działaniach na rzecz wspólnoty kościelnej. Sakrament ten zazwyczaj jest sprawowany bezpośrednio po chrzcie, choć czasami jest udzielany osobie dorosłej.

Sakrament bierzmowania w teologii Kościoła prawosławnego jest rozumiany jako osobista Pięćdziesiątnica. Bierzmowanie jest sakramentem, w którym będący już w społeczności kościelnej wierzący człowiek otrzymuje dary Ducha Świętego, wspomagające go w życiu chrześcijańskim oraz wzmacniające go w działaniachna rzecz wspólnoty kościelnej. Sakrament ten zazwyczaj jest sprawowany bezpośrednio po chrzcie, choć czasami jest udzielany dorosłemu człowiekowi. Bierzmowanie jako sakrament jest także unaocznieniem wspólnocie stałejobecności Ducha Świętego w Kościele, który ożywia, przemienia i prowadzi do zbawienia ludzi wierzących.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×