Sakrament Eucharystii

Sakrament Eucharystii, Polska 2022

Autorzy porozmawiają z dwoma prawosławnymi myślicielami: ks. Henrykiem Paprockim i ks. Jerzym Tofilukiem, o teologicznym i praktycznym rozumieniu sakramentu Eucharystii.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Sakrament Eucharystii w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Eucharystią w Kościele prawosławnym nazywana jest Komunia Święta. Jest ona najważniejszym spośród wszystkich sakramentów i stanowi centrum duchowości prawosławnej. Wokół eucharystii zorientowana została prawosławna eklezjologia, której celem jest zbudowanie wspólnoty eucharystycznej, czyli właśnie Kościoła. O teologicznym i praktycznym rozumieniu tego sakramentu autorzy porozmawiają z dwoma prawosławnymi myślicielami: ks. Henrykiem Paprockim i ks. Jerzym Tofilukiem.

Eucharystią w Kościele prawosławnym nazywana jest Komunia Święta. Jest ona najważniejszym spośród wszystkich sakramentów i stanowi centrum duchowości prawosławnej. Jest wspomnieniem i uobecnieniem tego, czego dokonał Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Jednakże prawosławne przeżywanie eucharystii nie jest powiązane wyłącznie ze wspomnieniem Wielkiego Czwartku. Sakrament eucharystii jest rozumiany jako rzeczywistość, która realnie przemienia człowieka, daje mu życie wieczne i zalążek Królestwa Bożego, które zaczyna się w tu i teraz. Wokół eucharystii zorientowana została prawosławna eklezjologia, której celem jest zbudowanie wspólnoty eucharystycznej, czyli właśnie Kościoła. O teologicznym i praktycznym rozumieniu tego sakramentu porozmawiamyz dwoma prawosławnymi myślicielami ks. Henrykiem Paprockim oraz ks. Jerzym Tofilukiem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×