Sekretne życie nosorożca

Saba and the Rhino's Secret, 0

Saba Douglas-Hamilton wyrusza w niezwykłą podróż do siedliska nosorożców czarnych, aby poznać ich tajemnicze zwyczaje i życie społeczne.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Zwierzęta

Sekretne życie nosorożca w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Nosorożec czarny znany jest z agresywnego zachowania i zamiłowania do samotności. Na przestrzeni XX wieku ze względu na cenny róg często polowano na te zwierzęta. Obecnie w Afryce żyje zaledwie trzy tysiące osobników. Zoologowie niewiele wiedzą na temat zwyczajów i życia społecznego nosorożców. Saba Douglas-Hamilton postanawia wyjawić widzom prawdę o tych zwierzętach. Kobieta współpracowała z fundacją na rzecz ochrony nosorożców na Wybrzeżu Szkieletowym w Namibii. Saba powraca tam, aby poznać prawdziwe oblicze tych zadziwiających wędrowców.

Nosorożec czarny nie cieszy się dobrą sławą. Znany jest z agresywnego zachowania i zamiłowania do samotności. A kiedy poczuje się zagrożony natychmiast szarżuje. Paradoksalnie najlepsza broń tego zwierzęcia stała się przyczyną jego wymierania. Ze względu na cenny róg nosorożce mocno wytrzebiono na przestrzeni XX wieku. Obecnie w Afryce żyje zaledwie 3 tysiące osobników. Ten potężny gruboskórzec pozostaje jednak gatunkiem mało poznanym. Zoologowie niewiele wiedzą na temat jego zwyczajów i życia społecznego. Saba Douglas-Hamilton postanawia wyjawić widzom całą prawdę o nosorożcach. Nasza bohaterka przed 10 laty współpracowała z fundacją na rzecz ochrony nosorożców (Save the Rhino Trust) na Wybrzeżu Szkieletowym w Namibii. W surowych, pustynnych warunkach przystosowała się do życia spora populacja tych ssaków. Dzięki objęciu jej ścisłą ochroną w końcu lat 80. jej liczebność zaczęła wzrastać. Saba powraca na Wybrzeże Szkieletowe, aby poznać prawdziwe oblicze tych zadziwiających wędrowców.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×