Sierpień gniewnych ludzi

Sierpień gniewnych ludzi, Polska 2005

Porozumienia jastrzębskie zawarte z rządem były trzecimi, po szczecińskich i gdańskich postulatami, z których najważniejszym było utworzenie wolnych związków zawodowych.

  • Gatunek: Reportaż

Sierpień gniewnych ludzi w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Grażyna Ogrodowska Autor
  • Leszek Furman Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Porozumienia jastrzębskie zawarte z rządem 3 września 1980 r. po strajku w kopalni "Manifest Lipcowy" były trzecimi, po szczecińskich i gdańskich, postulatami, z których najważniejszym było utworzenie wolnych związków zawodowych. Reportaż opowiada o wydarzeniach w Jastrzębiu od początku strajku do momentu podpisania porozumień. W programie wystąpią m.in. członkowie pierwszego na Śląsku Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego.

Reportaż o robotniczych strajkach na Śląsku, w sierpniu 80 roku, w największych zakładach pracy, najistotniejszych dla ówczesnej propagandy: fabryce Samochodów malolitrażowych w Tychach, w Hucie Katowice, tarnogórskim Fazosie. O wydarzeniach opowiadają uczestnicy i współorganizatorzy strajków. O przyczynach i przebiegu robotniczych protestów opowiadają: Jarosław Neja z IPN, Przemysław Miśkiewicz - przewodniczący Stowarzyszenia "Pokolenie" i dr Andrzej Grajewski z "Gościa Niedzielnego".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×