Śladami bohaterów "Ogniem i mieczem"

Polska 1998

Podróż po Ukrainie śladami bohaterów "Ogniem i mieczem". Film pokazuje pozostałości XVII wiecznej zabudowy: mury i baszty obronne, arsenał królewski i miejski, kościół franciszkanów.

  • Czas trwania: 34 minut, Gatunek: Reportaż

Śladami bohaterów "Ogniem i mieczem" w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Adam Kulik Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Podróż po Ukrainie śladami bohaterów "Ogniem i mieczem". Akcja filmu rozpoczyna się od Ziemi Bełzkiej, gdzie osiedliła się gałąź starego rodu z Wielkopolski - Skrzetuskich. We Lwowie pokazano katedrę, rynek, gdzie w kamieniczkach mieszkali autentyczni i wymyśleni przez Sienkiewicza bohaterowie - Jan Sobieski, królowie polscy, dalej kościół bernardynów. Film pokazuje pozostałości XVII wiecznej zabudowy: mury i baszty obronne, arsenał królewski i miejski, kościół franciszkanów.

Podróż po Ukrainie śladami bohaterów Ogniem i mieczem. Akcja filmu rozpoczyna się od Ziemi Bełzkiej, gdzie osiedliła się gałąź starego rodu z Wielkopolski - Skrzetuskich. We Lwowie pokazano katedrę (śluby Jana Kazimierza), rynek, gdzie w kamieniczkach mieszkali autentyczni i wymyśleni przez Sienkiewicza bohaterowie - Jan Sobieski, królowie polscy, dalej kościół bernardynów (wręczono tutaj buławę Jeremiemu). Film pokazuje pozostałości XVII wiecznej zabudowy: mury i baszty obronne, arsenał królewski i miejski,

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×