Sługa trędowatych

Polska 2007

W roku 1898 do brzegów Madagaskaru przybił statek z Europy. Na jego pokładzie był jezuita z Krakowa, ojciec Jan Beyzym, który postanowił spędzić życie wśród trędowatych. Miał 48 lat.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Reportaż

Sługa trędowatych w telewizji

ZwińRozwiń
  • Środa 07.11.2012 11:55

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

W roku 1898 do brzegów Madagaskaru przybił statek z Europy. Na jego pokładzie był jezuita z Krakowa, ojciec Jan Beyzym, który postanowił spędzić życie wśród trędowatych. Miał 48 lat. Nigdy już nie wrócił do Polski. Zmarł 14 lat później na skutek osłabienia organizmu pracą ponad siły. W dziejach misji na Madagaskarze był pierwszym kapłanem, który zamieszkał wśród trędowatych. Film przypomina życie i dzieło polskiego duchownego, którego beatyfikacji Jan Paweł II dokonał w sierpniu 2002 roku, podczas mszy na krakowskich Błoniach.

Reportaż z Madagaskaru - wyspy, na której o. Benzym posługiwał trędowatym przez 14 lat, aż do śmierci. W dziejach misji na Madagaskarze był pierwszym misjonarzem, który zamieszkał z trędowatymi i przebywał z nimi dzień i noc, aż do końca. Pokazane jest dzieło polskiego misjonarza - szpital w Maranie, z drugiej zaś strony miejsca w Krakowie związane z o. Benzymem, kandydatem na ołtarze. Ojciec Benzym jest przykładem człowieka, który całkowicie poświęcił się swojemu powołaniu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×