Soul fitness

Soul fitness, Polska 2019

Uczestniczki Rekolekcji Pasyjnych dla kobiet w Karpaczu będą rozmawiać o tym, jak w codziennym życiu znaleźć czas na skupienie się na sobie i na bliskich, a także na to, by poświęcić czas Bogu.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Soul fitness w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Balmforth Bradley Muzyka
  • Laveswque Muzyka
  • Halina Kudzin Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

W programie będzie mowa o Wielkanocy i o tym, jak świadomie przeżywać święta. "Rozmowa: dialog serca z sobą, bliźnim, Bogiem" to hasło towarzyszące tegorocznym Rekolekcjom Pasyjnym dla kobiet. Są to przedświąteczne spotkania w kobiecym gronie, organizowane przez Parafię Ewangelicko-Augsburską Wang w Karpaczu. Podczas rekolekcji będzie mowa o tym, jak w codziennym życiu znaleźć czas na skupienie się na sobie i na bliskich, a także poświęcić czas Bogu.

Wielkanoc i co po niej zostaje, jak przygotować się do świadomego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy, tak aby otworzyć się na pełne duchowe uczestnictwo i zachować ich moc? "Rozmowa: dialog serca z sobą, bliźnim, Bogiem" - to tytuł tegorocznych Rekolekcji Pasyjnych dla kobiet. Te przedwielkanocne spotkania w damskim gronie, organizowane w Karpaczu przez Parafię Ewangelicko - Augsburską Wang stały się już tradycją. I jest to mocny znak, że istnieje ogromna potrzeba tych spotkań. Chrześcijański mindfulness? Kolejna kobieca grupa wsparcia?Jak zadbać w codziennej gonitwie o skupienie - na sobie, bliskich, wreszcie Bogu? W Karpaczu, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w najstarszym drewnianym kościele w Polsce, w rozmowie i skupieniu, w chrześcijańskim gronie kobiet - stać się mogą rzeczy ważne i przełomowe, intymne i takie, które potrzebują zabrzmieć śpiewem wielogłosu; czekając na cierpienie i zbawienie. Soul fitness - to program o ćwiczeniu duszy, o tych, które znajdują czas i odwagę na konfrontację z samymi sobą. Bohaterki programu to kobiety w różnym wieku, różnych wyznań, i światopogladów. Program o wysiłku uporządkowania tego, co najmniej widoczne w okresie trzepania dywanów i mycia szyb, o przewartościowaniu zwyczajów względem istoty. Proponuje się próbę współuczestnictwa, przeżycia rekolekcji przez pryzmat wybranych uczestniczek, bycia wraz z nimi podczas warsztatów, dyskusji, realizacji grupowych scenek rodzajowych, dram, samotnych górskich wycieczek, modlitw i medytacji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×