Spotkania z muzyką - jazz w sali koncertowej

Young People's Concerts - Leonard Bernstein, Jazz in a concert hall, Niemcy 1964

Tematem koncertu prowadzonego przez Leonarda Bernsteina jest jazz w sali koncertowej. Ten gatunek muzyki coraz częściej pojawia się w murach filharmonii.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Koncert

Spotkania z muzyką - jazz w sali koncertowej w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Tematem koncertu prowadzonego przez wybitnego dyrygenta, kompozytora i popularyzatora muzyki Leonarda Bernsteina jest jazz w sali koncertowej. Ten gatunek muzyki coraz częściej pojawia się w murach filharmonii. Leonard Bernstein omawia kolejne kompozycje symfoniczne pisane z użyciem stylu jazzowego. Wiele utworów należących do tego rodzaju muzyki skomponował Gunther Schuller, który jest gościem specjalnym programu.

Program zarejestrowany w czasie koncertu w sali filharmonicznej w Lincoln Center 11 marca 1964 r. Koncert prowadzony był przez wybitnego dyrygenta, kompozytora i popularyzatora muzyki Leonarda Bernsteina z udziałem Orkiestry Filharmoników Nowojorskich. Leonard Bernstein nie tylko dyryguje, ale również wyjaśnia skomplikowaneterminy z dziedziny muzyki. Gawęda obfituje w liczne przykłady muzyczne śpiewane przez Mistrza, a także grane przez muzyków z orkiestry. Tym razem tematem gawędy jest jazz w sali koncertowej. Jazz coraz częściej pojawia się w murach filharmonicznych, szczególnie od czasu, gdykompozytorzy amerykańscy wprowadzili ten styl w swoich utworach symfonicznych. Leonard Bernstein omawia kompozycje symfoniczne pisane z użyciem stylu jazzowego. Dużo tego rodzaju muzyki pisze Gunther Schuller, który jest gościem programu. Utwory wykonane w programie: Gunther Schuller - "Journey into jazz". Utworem dyryguje kompozytor, Leonard Bernstein występuje w roli Narratora Aaron Copland - Concerto for piano and Orchestra". Dyryguje Leonard Bernstein, na fortepianie gra kompozytor Larry Austin -"Improvisations for Orchestra and Jazz Soloist". Wykonuje Orkiestra Filharmoników Nowojorskich, combo jazzowe w składzie: Don Ellis, Joseph Cocuzzo. Richard Davies, Benny Golson, Eric Dolphy. Dyryguje LeonardBernstein.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×