Sprawa dla reportera

Sprawa dla reportera, Polska 2021

Program społeczno-polityczny dotyczący bieżących zjawisk i wydarzeń - nieprawidłowości w działalności instytucji, firm i ludzi. Dyskusje o sprawach kontrowersyjnych, bulwersujących społeczeństwo.

 • Czas trwania: 47 minut, Gatunek: Cykl reportaży
 • Prowadzący: Elżbieta Jaworowicz

Sprawa dla reportera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Elżbieta Jaworowicz

Opis programu

ZwińRozwiń

Program społeczno-polityczny dotyczący aktualnych zjawisk i wydarzeń - nieprawidłowości w działalności instytucji, firm i ludzi. Dyskusje o sprawach kontrowersyjnych, bulwersujących społeczeństwo.

W programie: 1/ Historia wdowy i dwójki jej dzieci, które po zmarłym ojcu odziedziczyły kilkusettysięczne długi. Mężczyzna za życia zgotował swojej rodzinie piekło. Był alkoholikiem, przepijał zarobione pieniądze i znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Po jego śmierci i po przyjęciu przez dzieci spadku w postaci gospodarstwa rolnego wyszło na jaw, że mężczyzna był zadłużony u swoich sióstr, od których miał pożyczać pieniądze m.in. na zaległealimenty. Mimo że jeden z biegłych grafologów wydał opinię, że podpis na umowie pożyczki został sfałszowany, sąd wydał wyrok, że umowa jest ważna i należy spłacić kwotę pożyczki wraz z odsetkami. W uzasadnieniu sąd podał, że choroba alkoholowa mogła mieć wpływ na zmianę charakteru pisma alkoholika. Obecnie dług jest egzekwowany przez komornika, został też wyznaczony pierwszy termin licytacji gospodarstwa. 2/ Sprawa kobiety, która przez kilkanaście lat sprawowała opiekę nad córką, a obecnie ma nakaz wydania dziecka ojcu. Zdaniem biegłych opiniujących ten przypadek, ojciec, który początkowo miał ograniczone prawa rodzicielskie, lepiej współpracuje z sądem, a matka nie stosuje się do postanowień, ponieważ nie chce wydać dziecka. Kobieta została skazana wyrokiem za zatrzymanie małoletniej w miejscu swojegozamieszkania. Między rodzicami dziewczynki toczą się liczne spory sądowe m.in. o wysokość i zasadność alimentów, wyznaczenie kontaktów, pozbawienie władzy rodzicielskiej, wydanie dziecka. Dowodami w sprawie są m.in. drastyczne nagrania, na których zostały zarejestrowane próby siłowego, agresywnego wyegzekwowania przez ojca postanowienia o wydaniu dziecka. Ponadto ojciec ma wyrok za przyduszanie, szarpanie i bicie swojej byłej partnerki oraz uderzenie ręką w twarz i wielokrotne znieważenie jej ojca. Dziewczynka jest uwikłana w konflikt między rodzicami, jednak pierwszoplanowym rodzicem jest dla niejmatka i to przy niej chciałaby zostać. 3/ Sprawa Iwony, młodej dziewczyny, która choruje na kifoskoliozę piersiowo - lędźwiową dużego stopnia. Od roku stan Iwony dramatycznie się pogarsza, choroba postępuje bardzo szybko. Poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności sprawia jej ogromny ból. Największym problemem jest jednak oddychanie. Iwona wymaga całodobowej tlenoterapii. Bez specjalistycznego sprzętu saturacja spada. Jedynym ratunkiemdla chorej jest natychmiastowa operacja w USA, która kosztuje ok 4, 5 mln złotych. Caritas Polska uruchomi specjalny SMS pomocowy dla Iwony.

Komentarze

Skomentuj
 • Justyna (gość)

  Jakub fruwa i katuje hałasem, stąd jego opinia, że program stronniczy. Z jego perspektywy każdy ma się zamknąć i nie psuć mu zabawy albo interesu!!!

  10.06.2021 20:27
 • Jakub (gość)

  Sprawa dla reportera dotycząca lotniska na Bemowie, coś strasznego. Bardziej stronniczego oraz pełnego kłamstw programu chyba jeszcze nie oglądałem. Żenada.

  31.05.2021 14:07
 • Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (mary.judy555@gmail.com) (gość)

  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (mary.judy555@gmail.com)

  Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Mary Judy przez: (mary.judy555@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: +1 (305) 771-0689

  28.05.2021 13:23
 • Ryszard (gość)

  Dzisiejszy program 27 Maja, będzie poświęcony szkodliwej działalności lotniska Bemowo, lotnisko to usytuowane w środku miasta zupełnie nie nadaje się do prowadzenia szkoleń pilotażu przez prywatne podmioty "szkółki pilotażu" tu na tym lotnisku funkcjonujące!

  27.05.2021 09:30
 • Ryszard (gość)

  Dzisiejszy program będzie poświęcony szkodliwej działalności lotniska Bemowo, lotnisko to usytuowane w środku miasta zupełnie nie nadaje się do prowadzenia szkoleń pilotażu przez prywatne podmioty "szkółki pilotażu" tu na tym lotnisku funkcjonujące!

  27.05.2021 09:27
 • Adam Jakubiak (gość)

  Adam Jakubiak Przasnysz dn. 16.05. 2021 r ul. Skłodowskiej 7 / 5 06 – 300 Przasnysz Tel. 602 280 671

  Pan Elżbieta Jaworowicz Autorka programu

  Witam Panią . W jednym z Pani programów ( w mojej ocenie ) , został pomówiony mężczyzna o słoności homoseksualne. Nie mam nic do tej orientacji. Jednak widać było jak sami goście ( medycy ) to potwierdzili że człowiek ten ma ułomność tj. lekkie upośledzenie umysłowe. Ostracyzm i fałszywa ideologia jest, tak często promowana, jakoby w małych miejscowościach takie osoby miały by być sekowane. Nawet gdyby ten człowiek był rzeczywiście geyem, to jest o niebo bardziej bezpieczny w malej miejscowości niż w dużym mieście. Jestem skromnym „pisarzem”, ale mogę to udowodnić na życzenie. Pozdrawiam.

  Adam Jakubiak

  16.05.2021 20:11
 • pozyczka (gość)

  Potrzebujesz niezawodnej, pilnej pożyczki? Proszę o kontakt z panią Kirsten Millner, która prowadzi firmę pożyczkową zatwierdzoną przez rząd, byli w stanie pomóc mi z pożyczką w wysokości 6000 $, po czym mój bank odrzucił mój kredyt, to wspaniałe świadectwo w mojej rodzinie i muszę o nich poinformować wszystkich potrzebujących, proszę skontaktuj się z nim lub jego adresem e-mail (Kirstenmillnerfirm@gmail.com) lub WhatsApp +31687906537

  14.05.2021 05:10
 • Monika Wozniak (gość)

  Witam, Potrzebujesz kredytu na remont, spłatę mieszkania, eksploatację, zakup nieruchomości oraz założenie e.t.c. Tak lub nie??

  Napisz do mnie teraz Numer Whatapp: +44 7451 241930 E-mail: financialassurancecompany11@gmail.com

  08.05.2021 16:18
 • Marek (gość)

  Zabrali Ojcu gospodarstwo prześladują syna Pplicka zrobiła to wszystko nie okazują winy czują się bezkarni

  22.03.2021 20:01
 • http://www.uniwerstal.pl (gość)

  Skup aut Białystok warto czasami kupić dobre tanie auto w BIałymstoku a nie tylko programy oglądać czy tam nie wiem, złom sprzedawać, puszki zbierać. Ot taka ironia losu.

  11.03.2021 19:36
 • Ewa Anna (gość)

  Witam Chciałbym podziękować Bogu za pomoc w mojej pożyczce w wysokości 10000 $ po tym, jak zostałem oszukany przez tak długi czas.Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, skontaktuj się z nim, aby również mógł ci pomóc, jego pożyczka nie potrwa długo w 6 godzin. pożyczka była na moim koncie każdy, kto potrzebuje pilnej i zaufanej pożyczki, powinien się z nim skontaktować teraz jest wysłany przez Boga i dobrą osobą jego e-mail to E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com Z przyjemnością piszę to tutaj, ponieważ istnieje wiele oszustw jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy i nie zostałem oszukany, ponieważ zostałem oszukany, jest to właściwa firma pożyczkowa, z którą należy się skontaktować: E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104

  01.03.2021 02:36
 • Ewa Anna (gość)

  Witam Chciałbym podziękować Bogu za pomoc w mojej pożyczce w wysokości 10000 $ po tym, jak zostałem oszukany przez tak długi czas.Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, skontaktuj się z nim, aby również mógł ci pomóc, jego pożyczka nie potrwa długo w 6 godzin. pożyczka była na moim koncie każdy, kto potrzebuje pilnej i zaufanej pożyczki, powinien się z nim skontaktować teraz jest wysłany przez Boga i dobrą osobą jego e-mail to E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com Z przyjemnością piszę to tutaj, ponieważ istnieje wiele oszustw jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy i nie zostałem oszukany, ponieważ zostałem oszukany, jest to właściwa firma pożyczkowa, z którą należy się skontaktować: E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104

  01.03.2021 02:36
 • larryfox2017 (gość)

  Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o niskim oprocentowaniu 3%. Możesz pożyczać na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczać dowolną kwotę od 2000 do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz złożyć wniosek przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

  13.02.2021 23:23
 • Pete (gość)

  To było niewiarygodne, jak dostałem pożyczkę w wysokości 460 000,00 dolarów. cieszę się, że dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomaga mi w zaciągnięciu pożyczki. próbowałem innej usługi, ale nigdy nie mogłem dostać pożyczki z tej usługi. część z nich poprosi mnie o wypełnienie dużej ilości dokumentów i ostatecznie nie skończy się to dobrze. ale jestem zadowolony po spotkaniu z firmą finansową GOTEK, mogłem otrzymać moją pożyczkę w wysokości 40 000 $, teraz moja firma idzie dobrze i chcę Wam o tym wszystkim dziś powiedzieć, ponieważ są one szybkie iw 100% niezawodne. teraz spłacam pożyczkę, którą otrzymałem od Spółki (firma GOTEK Finance). skontaktuj się z nimi i nie trać czasu z tymi pożyczkodawcami: E-mail (gerberjames032@gmail.com)

  18.01.2021 10:42
 • Pamela James (gość)

  Dzień dobry, drodzy czytelnicy, jestem Kim Ray pracujący w Arabii Saudyjskiej, chcę skorzystać z tego medium, aby podzielić się krótkim zeznaniem na temat tego, w jaki sposób uzyskałem pożyczkę online po uruchomieniu z wysokim odsetkiem zainteresowanych, a także zostałem oszukany przez 1 firmę o nazwie Ruby Hernendez Firma pożyczkowa, obiecałem, że nigdy nie złożę wniosku o pożyczkę online, aż do pewnego wiernego dnia, kiedy inna pielęgniarka pracująca w tym samym szpitalu z moją żoną powiedziała jej, jak jej mąż otrzymał pożyczkę, która pomogła mu w zainwestowaniu w firmę produkującą oleje roślinne, a stopa procentowa była niska , po dyskusji moja żona poprosiła o dane pożyczkodawcy, a ona dała jej e-mail od Boga wysłanego pożyczkodawcy, moja żona przesłała mi szczegóły i skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej; globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104

  09.01.2021 16:15
 • Mojego ojca zabija (gość)

  Nie mieści w mojej głowie jak szybko lekarze zdecydowali zabić mojego ojca. Mój 72 letni ojciec zachorował na coronovirusa 15 Listopada. Dzisiaj moja mama dostała wiadomość ze po konsylium lekarze beda odlaczac dialyze, i czekać kiedy mój ojciec będzie powoli umierać. Mój ojciec był dostarczony do Miejskiego Szpitala Zespolony w Olsztynie 6tego grudnia, a dzisiaj 14 grudnia lekarze zdecydowali ze nie jest warty by walczyć o jego Zycie, przeciwko zgody calej rodziny. Moja mama blaga lekarze nie odlaczac jego dialyze, i podawać leki co najmniej przez miesiąc. Może stan jego sie poprawi!!! Mój ojciec - Michal Guzowski musi być traktowany lepiej przez lekarze, a oni nie maja serca ani zrozumienia dla rodziny, i zachowują jako mordercy. Jak to możliwe odlaczyc dialyze i czekać kiedy człowiek umrze? Ludzi leza intubowane przez 3 miesiąca, a później budzą. Mój ojciec nie jest dany sprawiedliwej szansy. Proszę rozgłosić ta sprawę po calej Polsce. Moje serce krwawi, i nie wiem do kogo zwrócić o pomoc. Marina Guzowska 346-802-0112 Stany Zjednoczone

  15.12.2020 03:36
 • Mojego ojca zabija (gość)

  Nie mieści w mojej głowie jak szybko lekarze zdecydowali zabić mojego ojca. Mój 72 letni ojciec zachorował na coronovirusa 15 Listopada. Dzisiaj moja mama dostała wiadomość ze po konsylium lekarze beda odlaczac dialyze, i czekać kiedy mój ojciec będzie powoli umierać. Mój ojciec był dostarczony do Miejskiego Szpitala Zespolony w Olsztynie 6tego grudnia, a dzisiaj 14 grudnia lekarze zdecydowali ze nie jest warty by walczyć o jego Zycie, przeciwko zgody calej rodziny. Moja mama blaga lekarze nie odlaczac jego dialyze, i podawać leki co najmniej przez miesiąc. Może stan jego sie poprawi!!! Mój ojciec - Michal Guzowski musi być traktowany lepiej przez lekarze, a oni nie maja serca ani zrozumienia dla rodziny, i zachowują jako mordercy. Jak to możliwe odlaczyc dialyze i czekać kiedy człowiek umrze? Ludzi leza intubowane przez 3 miesiąca, a później budzą. Mój ojciec nie jest dany sprawiedliwej szansy. Proszę rozgłosić ta sprawę po calej Polsce. Moje serce krwawi, i nie wiem do kogo zwrócić o pomoc. Marina Guzowska 346-802-0112 Stany Zjednoczone

  15.12.2020 03:35
 • Janina Michalska (gość)

  pani redaktor prosba moja z dnia 25.20 2020r nie wiadomo mi czy byla transmitowana nie mam żadnej wiadomosci co się dzieje corka dorota przebywajaca w dps dzis z nia rozmawialam caly cas placze chce wrocic do domu twierdzi bola ją nogi to osoba ubezwlasnowolniona a daje mi zapytanie co to ma znaczyc że ona nie moza wrocic do domu kto wydal takie zarzadzenie za wrocic do domu musi byc zezwolenie to jest prawdziwe zapytanie ma racje zzeby do wlasnego dziecka nie miec prawa jak od 1998r jestem prawomocnym opiekunem i bardzo corkę podnioslam na zdrowiu a dzis wykanczają przeciez ona potrzebuje pomocy rehabilitacyjnej w domu zawsze wieksza szansa w takich sytuacjach jak dps epidemia swoja drogą a życie mego dziecka swoją drogą prosze mi pomoc obydwie jestesmy rozpatrzone i placzemy w domu niemiala krzywdy byl moment ze zANIEMOGLA ALE TRZEBA BYLO NA MIEJSCU POMOC A NIE WYWOZIC 130 KM OD DOMU WIADOMO NIKT DOMU NIE ZASTĄPI a rodzinie patalogicznej nie przebywala ta sytuacja w glwie mi sie nie miesci jak mozna tak rujnowac czlowieka ratunku

  12.12.2020 11:59
 • byla idolka programu (gość)

  ostatni odcinek z M artyniukiem zenada

  02.12.2020 17:04
 • byla idolka programu (gość)

  ostatni odcinek

  02.12.2020 16:59
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.3 Głosów: 3

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×