Sprawa dla reportera

Sprawa dla reportera, Polska 2019

Program społeczno-polityczny dotyczący bieżących zjawisk i wydarzeń - nieprawidłowości w działalności instytucji, firm i ludzi. Dyskusje o sprawach kontrowersyjnych, bulwersujących społeczeństwo.

 • Czas trwania: 47 minut, Gatunek: Cykl reportaży
 • Prowadzący: Elżbieta Jaworowicz

Sprawa dla reportera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Elżbieta Jaworowicz

Opis programu

ZwińRozwiń

Program społeczno-polityczny dotyczący aktualnych zjawisk i wydarzeń - nieprawidłowości w działalności instytucji, firm i ludzi. Dyskusje o sprawach kontrowersyjnych, bulwersujących społeczeństwo.

W programie: 1/ Historia bieszczadzkiego rzeźbiarza, który od kilkudziesięciu lat mieszka w drewnianej chatce przy jednym z najpopularniejszych szlaków turystycznych. Jest znawcą gór i przyjacielem bieszczadzkiej zwierzyny. Zgromadził wokół siebie setki miłośników Bieszczadów i sprawił, że chatka, zwana również Galerią nad Berehami, jest obecnie miejscem kultowym. Władze lokalnej gminy planują likwidację galerii, wzywają do dokonania rozbiórki i oddania im terenu. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie działki jest ustawienie na niej stacji przekaźnikowej. 2/ Historia samotnej matki oskarżonej o znęcanie się nad swoimi dwiema córeczkami. Dziewczynki zostały jej odebrane, kiedy poskarżyły się nauczycielkom we szkole, że matka je szarpie i bije. Kobieta twierdzi, że córki mają zaburzenia psychiczne, chorują na alkoholowy zespół płodowy i mają tendencję do zmyślania. Dziewczynki przebywają obecnie w rodzinie zastępczej u macochy kobiety. Matka stara się o powrót dzieci pod jej opiekę. 3/ Historia 25 - letniego geniusza, który od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchanne'a. Choroba odebrała mu możliwość chodzenia i poruszania rękami, jego oddech wspomaga respirator. Jego pasją są fizyka, astronomia i zagadnienia związane z kosmosem. Jest on również autorem wielu wynalazków i szuka sponsorów zainteresowanych zrealizowaniem jego kolejnych genialnych projektów.

Komentarze

Skomentuj
 • Gosc (gość)

  Chory program.....Większej szmiry nie widziałam.Specjalisci od wszystkiego i od niczego.... Ściągnąć z anteny

  28.11.2019 22:06
 • Maria (gość)

  Gdzie mozna znalezc liste spraw, ktore byly do tej pory w e wrzesniu i pazdzierniku?

  20.10.2019 21:11
 • Aha (gość)

  A gdzie mozna obejzec reportaz z26.09.2019,no gdzie??????????

  04.10.2019 21:34
 • AHA (gość)

  WLADZA OBAWIA SIE O TRANSPARENTNOSC SWOICH POCZYNAN.ZNOW CALY WIECZOR OCZEKIWANIA NA PROGRAM ,ALE CENZOR NIE SPI TEZ.WCZORAJ OIGLADALAM FILKM O STASI W DDR I ZARAZ NASUWA SIE POROWNANIE Z TVP

  03.10.2019 23:26
 • aha (gość)

  czyzby cenzura?

  02.10.2019 21:38
 • aha (gość)

  no wlasnie,gdzie sprawa dla reportera?

  27.09.2019 21:42
 • Hhhhhh (gość)

  Głupi mecz ,a gdzie sprawa dla reportera

  26.09.2019 23:12
 • stary (gość)

  Polak musi pokazac ze jest przycmiony naumysle a kto karze ci to ogladac zmien kanal i niepisz glupot

  24.09.2019 16:00
 • Aha (gość)

  Pani Jaworowicz prosze zostac soba.Ogladam tu we Freiburgu kazdy odcinek.Pozdr.Aha

  24.09.2019 14:26
 • Były pracownik (gość)

  Byłem pracownikiem pana Bieńka pracowałem dosyć dawno i nie mogę się zgodzić z tym że jak to powiedział Pan mecenas że oni zawsze się tak tłumaczą że nie mają pieniędzy Co można powiedzieć o panu Włodku to na pewno uczciwy człowiek robił wszystko do końca żeby to podnieść ale niestety się nie udało A to że się dorobił majątku to tylko ciężka jego praca nikomu nic nie ukradł dorobił się sam takiego majątku a rolnicy Jeżeli nie mieli płacone za faktury dwie czy trzy to po co wstawiali mu towar tak samo są winni jak on ja powtarzam on po prostu robił wszystko żeby się podniecić Szkoda bardzo że pan Włodek nie wziął udziału w programie bo naprawdę jest dobrym człowiekiem zbankrutować każdy może możecie mi uwierzyć gdyby się podniósł to na pewno by poddawał ludziom długi ale na pewno nie jest cwaniakiem jak to powiedział pan prawnik majątek ma a ciekawe jaki ma pan prawnik majątek i nie można go porównywać do ludzi którzy Oszukują na bezczela mają pieniądze a i tak ludzi wykorzystuję

  20.09.2019 20:44
 • Anonim (gość)

  Mnie już wątroba się przewraca,patrzeć na tego Krzywonosa

  19.09.2019 19:12
 • Agata Laska (gość)

  Ja już nie mogę na tą koslawice patrzeć,rzygać mi się chce jak o niej pomyślę

  19.09.2019 19:09
 • Eilga (gość)

  Szan. Pani redaktor Jaworowicz. Bardzo potrzebne, ciekawe programy pani autorstwa, otwierające widzom oczy na sprawy wręcz niewiarygodne w naszej rzeczywistości, niestety ciągle aktualne; niszczenie ludzi w majestacie prawa. Jest tylko jedno "ale". Pani redaktor , na Boga niechże przestanie pani gwiazdorzyć bo to staje się bardzo irytujące. Zaprasza pani do studia kompetentne ważne osoby,które mogą wiele zdziałać i pomóc konkretnie poszkodowanym ludziom, jednakże przeszkadza im pani ciągle przerywając i wtrącając swoje niepotrzebne "3 grosze". Naprawdę od pewnego czasu zaczynam program oglądać ale nie wytrzymuję do końca, bo pani gwiazdorzenie doprowadza mnie do szału. Pokazuje pani film o problemie bardzo ciekawie, jednak w studio-odnosi się wrażenie że zaproszeni eksperci są wręcz zbędni bo pani wtrąca się we wszystko , tylko po to żeby chyba tylko zaistnieć, zabierać czas, bo przecież władnymi pomóc są zaproszeni eksperci.

  12.09.2019 22:43
 • Felicja (gość)

  Zamiast bronić chorej to wszyscy na nią już nie będę oglądać jaworowiczki jest fałszywa

  07.09.2019 13:09
 • Felicja (gość)

  Zamiast bronić chorej to wszyscy na nią już nie będę oglądać jaworowiczki jest fałszywa

  07.09.2019 13:09
 • Izabela (gość)

  Witam serdecznie szukam pomocy niestety sama wyczerpałam już możliwości odwolywalam się nawet do prezydenta miasta Bytom niestety potraktował mnie jak za przeproszeniem moim zdaniem gnide pasozyta już opisuje otrzymywała rodzinne na dzieci po jakimś czasie dostałam wezwanie że na jedno mi się nie należy już świadczenia bo próg dochodowy musiałam zwracać pieniądze ok na miejscu Pani kompetentna kazała podpisać papiery że na drugą jak najbardziej będę dostawać pieniądze więc spokojna podpisałam i owszem dostawalam ale do czego zmiezam po kilku miesiącach dostałam pismo że mam zwrócić nienależnej rodzinne w kwocie około 800zl jak to przecież Pani z mopru zapewniała że dokumenty są ok i płacili mi co miesiąc skąd miałam wiedzieć że coś jest nie tak się zaczęła się moja podróż mopr odwołania zw nieświadoma byłam że nie mam pieniądze że choruje i spalacam długi po byłym mężu za czasów małżeństwa spadło wszystko na mnie dziś mam po opłaceniu wszystkiego około 30zl na życie A pan prezydent wysłał pismo że mam z tego spłacać po około 140zl ludzie kochani to jest jakaś paranoja pomagają w około patologi mnie nieświadoma też chcą okraść z resztki tego co mam prze kilka miesięcy nikt niezauwaazyl że mi się nie należą świadczenia A teraz mam to oddać pytam się kto jest podać nimi wszystkimi dlaczego nikt nie rozumie że jak człowiekowi płacą na dzieci tyle czasu na konto to skąd zwykły obywatel ma wiedzieć że to bezprawnie

  27.08.2019 10:42
 • zawiedziona (gość)

  Dotyczy reportażu z 09.05.2019roku. Opowiadam się za rzetelnym dziennikarstwem. Nie zawsze uważajacy się za pokrzywdzonego tymże jest. Opowiadam się również za prawem dzieci do przebywania w rodzinach biologicznych, bo miejsce dziecka jest przy rodzicach pod warunkiem, że nie dzieje się tam krzywda dziecku(alkoholizm, narkomania, nadużycia seksualne, bicie). Jednak opowiadam się również za szacunkiem dla rodzin zastępczych, które nie dostają na dziecko czterech tysięcy złotych, lecz od niedawna 1052.00 +500.00(z tegoż programu). W wyżej wymienionym programie co najmniej trzykrotnie padły takie słowa, że rodzina zastępcza otrzymuje 4000.00 na każde dziecko. Czy przy tak wysokich "płacach" istniałyby jeszcze domy dziecka? Ludzie ! myślenie nie boli!

  29.05.2019 21:43
 • pan x (gość)

  Jak zazwyczaj zdarzy mi sie obejzec program I czesto sa poruszane naprawde powazne sprawy ludzi w problemie co popieram, to dzisiejszy odcinek to teatrzyk .... Ojciec chorej corki na cokrzyce konkretne informacje I odpowiedzi. Cala reszta szopka..... Najgorsze podejscie pani redaktor Ktora Powinna byc bezstronna a ewidentnie widac koalicje ze smutna matka chorej corki . Za to najwieksza role odegral kogucik który tam Nawet sie nie powinien znalesc ''ten co sie przesiadl'' I narobil show wokôĺ swojej osoby nic nie wnoszac w pomoc a najbardziej gdaczac :) Reasumujac Jestem zawiedziony postawa pani redaktor plus strona matki. Wielki plus za konkretne argumenty I postawe ojca który trzymal nerwy na wodzy!

  02.05.2019 22:46
 • Słabe (gość)

  Propaganda przechwalanie się kłamstwo patologia TVP=PiS

  A tak ogólnie to serial to kłotnia według mnie to w większości kłamstwo i ocena to 2/10 bo nie mogę książki czytać bo mama ogląda: głośno

  02.05.2019 22:08
 • Wiesław (gość)

  Harper widać że jest chciwus żeby dawać jemu jak najwięcej za pochówek zmarłych

  07.02.2019 12:24
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.3 Głosów: 3

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×