Stolik

Polska 2008

Utwór sceniczny zrealizowany przez czterech wrocławskich muzyków z zespołu Karbido. Składa się z czterech części, które odpowiadają stronom świata. Każda z nich ma odmienny charakter muzyczny.

 • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Program artystyczny

Stolik w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Bartłomiej Blaschke Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Utwór sceniczny zrealizowany przez czterech wrocławskich muzyków z zespołu Karbido. Składa się z czterech części, które odpowiadają stronom świata. Każda z nich ma odmienny charakter muzyczny i towarzyszy im inne oświetlenie. Początek - wschód, to utwór spokojny, nawiązujący do kultury zen. W tej części ważne jest zobrazowanie relacji człowiek - stół i człowiek - człowiek. Następna część - południe, to uderzania w stół tworzące dynamiczny rytm, łamany od czasu do czasu, np. brzękiem monety. Zachód to najbardziej dynamiczny fragment "Stolika".

Utwór sceniczny zrealizowany przez czterech wrocławskich muzyków, który zyskał już uznanie i popularność. Składa się z czterech części, które odpowiadają czterem stronom świata. Każda z tych części ma odmienny charakter muzyczny i inne oświetlenie na scenie. Niesie też inne znaczenia. Początek - wschód to utwór spokojny, nawiązujący do kultury zen. W tej części ważne jest zobrazowanie relacji człowiek - stół i człowiek - człowiek. Następna część - południe to utwór najbardziej oczywisty. Proste uderzania w stół tworzące dynamiczny rytm, łamany od czasu do czasu chociażby brzękiem monety. Zachód to najbardziej dynamiczny fragment "Stolika".

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  super!!

  08.01.2010 02:39

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×