Studio Kultura - niedziela z...

twórczością Williama Szekspira, Polska 2019

W programie wybitni twórcy polskiej kultury opowiadają o swojej pracy i życiu prywatnym.

 • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Magazyn kulturalny

Studio Kultura - niedziela z... w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Dorota Petrus Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Krystyna Prońko to właścicielka jednego z najpotężniejszych głosów w historii polskiej muzyki, wokalistka doceniana przez krytyków za wszechstronność i skłonność do eksperymentowania, a przez publiczność uwielbiana za przeboje. Agnieszka Szydłowska spotka się z artystką i zaproszonymi przez nią gośćmi: wokalistką Majką Jeżowską, poetą i autorem tekstów piosenek Ernestem Bryllem oraz kompozytorami i muzykami Piotrem Baronem, Januszem Komanem, Piotrem Prońko, Przemysławem Raminiakiem, Pawłem Serafińskim i Wojciechem Trzcińskim.

"Niedziela z... twórczością Williama Szekspira" to specjalne wydanie programu, z okazji 400. rocznicy śmierci Szekspira. O Szekspirze można powiedzieć, że był pierwszym dramaturgiem od czasów starożytnych, geniuszem, który swym talentem, co najmniej dorównywał Ajschylosowi czy Sofoklesowi. A nawet, jak twierdzą niektórzy badacze teatru, przewyższał ich o kilka głów. Jan Kott powiedział, że Szekspir jak gąbka wchłania każdą współczesność. Czy dzisiaj w dobie wielkich napięć społecznych, politycznych Szekspir może być lustrem rzeczywistości? Na to pytanie, jak i wiele innych dotyczących współczesnego odbioru utworów Szekspira próbuje odpowiedzieć, wraz z zaproszonymi do studia gośćmi Agnieszka Szydłowska. A gośćmi są aktorzy, którzy w swoim dorobku artystycznym mają wiele ról szekspirowskich między innymi: Daniel Olbrychski, Jerzy Radziwiłowicz, Jan Englert, Borys Szyc.

Komentarze

Skomentuj
 • Mydzk (gość)

  Pśni prowadząca program Niedziela z . nie wie co zrobić z rèkami Jest żenująca gadatliwa

  20.01.2019 16:52
 • Minimalo (gość)

  Ale pieprznik - - - - jest Magda Zawadzka i Daniel Olbrychski Kto pisze te komentarze!!!!!???

  12.03.2017 17:33
 • rad (gość)

  Lankwosz?..... nie ma takiej Magdaleny,,,,,, jest Lankosz...... Lankosz Magdalena

  01.03.2016 16:33
 • em (gość)

  Obejrzałam z zainteresowaniem, niestety, po jakimś czasie od rozpoczęcia programu. Na końcu chciałam zidentyfikowac uczestników programu. No i znów niestety! - Tempo w jakim "przeleciały"" napisy z nawiskami ludzi dzieki którym powstał ten program uniemozliwiło odczytanie jakiekolwiek o nich informacji. Szkoda. Tyle osób włożyło tyle pracy, a ktoś to miał w nosie!!!

  03.06.2013 00:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×