Superhity "Elity" i "Studia 202"

Polska 2003

Przypomnienie fragmentów jubileuszowego koncertu "Elity" i "Studia 2002". Piosenki i skecze zostały uzupełnione pokazem materiałów archiwalnych z udziałem Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Kabaret i satyra
  • Prowadzący: Artur Andrus

Superhity "Elity" i "Studia 202" w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Artur Andrus

Twórcy

  • ELITA Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Przypomnienie fragmentów jubileuszowego koncertu "Elity" i "Studia 2002". Piosenki i skecze autorstwa członków kabaretu "Elita" zostały uzupełnione pokazem materiałów archiwalnych z udziałem Andrzeja Waligórskiego i Jana Kaczmarka. Współpraca formacji z redakcją rozrywki Programu III Polskiego Radia rozpoczęła się około 1973 r. Przez dwa lata powstawały "Magazynki kabaretu Elita", emitowane w ramach "Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego". Członkowie kabaretu podjęli wówczas pracę w redakcji "Studia 202", kierowanej przez Andrzeja Waligórskiego.

Przypomnienie fragmentów jubileuszowego koncertu kabaretowego Elity i Studia 2002. Twórcami wszystkich skeczów i piosenek wykonywanych przez Kabaret Elita są jego członkowie. Ich pamiętne utwory: "Do serca przytul psa", "Nie odlecimy do ciepłych krajów", "Czego się boisz głupia" czy "Warto było czekać" zdobywały i zdobywają serca nie tylko miłośników kabaretu. Około 1973 roku rozpoczęła się współpraca Elity z redakcją rozrywki programu III Polskiego Radia. Przez dwa lata powstawały bardzo nowatorskie w formie radiowej "Magazynki Kabaretu Elita" emitowane w ramachpopularnego Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego, tak zwanego ITR - u. Jednocześnie członkowie kabaretu zaczęli wówczas pracę etatową w słynnej redakcji Studio 202 we Wrocławiu, kierowanej przez mistrza Andrzeja Waligórskiego. W koncercie nie zabraknie materiałów archiwalnych z Andrzejem Waligórskim i Janem Kaczmarkiem, zabawnych skeczów Szelca i Skoczylasa oraz najbardziej znanych hitów Kabaretu Elita. Prowadzenie Artur Andrus.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×