SuperLudzie

SuperLudzie, Polska 2018

Program ukazuje codzienne życie osób niepełnosprawnych, które przełamują każdą barierę i z energią poświęcają się swoim pasjom, udowadniając, że niemożliwe nie istnieje.

  • Gatunek: Magazyn dla niepełnosprawnych
  • Prowadzący: Maciej Dowbor

SuperLudzie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Maciej Dowbor

Opis programu

ZwińRozwiń

Program ukazuje codzienne życie osób niepełnosprawnych, które przełamują każdą barierę i z energią poświęcają się swoim pasjom, udowadniając, że niemożliwe nie istnieje. Bohaterowie patrzą na świat z innej perspektywy, docierają w najdalsze zakątki świata, są artystami, kochają wyzwania i z powodzeniem walczą ze stereotypami. Ich postawa może być inspiracją dla każdego człowieka.

W kolejnym odcinku programu "SuperLudzie" poznamy Wojtka Makowskiego, człowieka, który swoje życie dzieli między dwie pasje - pływanie i muzykę. Wojtek jako mały chłopiec stracił całkowicie wzrok, ale jego tata, który jest pływakiem, postanowił zarazić syna pasją do tego sportu. Obecnie, Wojtek jest wicemistrzem paraolimpijskim z Rio i cały czas trenuje, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. Ponadto, nagrywa materiał na swoją płytę. Kolejnym bohaterem jest Arkadiusz Pilch. Wskutek wypadku, któremu uległ w dzieciństwie, porusza się na wózku inwalidzkim. Mówi, że to właśnie sport pomógł mu się podnieść i zawalczyć o siebie. Arek to prawdziwy wulkan energii - zaczynał od szermierki, teraz gra w koszykówkę na wózkach, jeździ na rowerze, uprawia crossfit, bierze udział w Wheelmageddonie i zawodach na ergometrach wioślarskich… Arek to człowiek, dla którego sport jest całym życiem. Ponadto, w tym odcinku "SuperLudzi" powrócimy do Rafała Miszkiela, niepełnosprawnego youtubera, który w mini-cyklu "Życie na wózku TV" opowie nam jak dba o swoją formę fizyczną. Rafał pokaże też kilka patentów, mogących przydać się osobom niepełnosprawnym, które chciałyby samodzielnie rozpocząć dbanie o formę.

Komentarze

Skomentuj
  • świetny program (gość)

    Będąc osobą niepełnosprawną docenia się takie audycje. Bohaterka pierwszego odcinka Iwona Cichosz jest bardzo inspirującą osobą. Ludzie Głusi nie postrzegają siebie jako niepełnosprawnych, ale z prawno-medycznego punktu widzenia jest to chyba jakiś rodzaj niepełnosprawności. I dlatego dobrze, że Iwona została jedną z bohaterek tego programu. Fajnie też, że emitowane obecnie powtórki wcześniejszych odcinków są jak mi się wydaje rozbudowane o nieemitowane wcześniej fragmenty przygotowanego materiału.

    21.09.2018 13:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×