SuperLudzie

Rafał Gręźlikowski, Sebastian Flis, Polska 2019

Seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy.

  • Gatunek: Magazyn dla niepełnosprawnych
  • Prowadzący: Maciej Dowbor

SuperLudzie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Maciej Dowbor

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy. Najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Ich postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie. Widzowie poznają bliżej m.in. Sylwię Gajewską, która choruje na artrogrypozę, zwaną też wrodzoną sztywnością stawów.

W najbliższym odcinku programu "SuperLudzie" przedstawimy historię Igora Sikorskiego, narciarza alpejskiego, świeżo upieczonego medalisty paraolimpijskiego z Pjongczang. Spotkaliśmy się z nim w Szczyrku, na chwilę przed wyjazdem do Korei, aby opowiedział nam swoją historię. Sport towarzyszył mu od zawsze, jednak to narciarstwo zajmuje w jego życiu szczególne miejsce. Startuje w kategorii siedzącej, na monoski. Towarzyszmy Igorowi podczas przygotowań do Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Parasnowboardzie Niepełnosprawnych w Szczyrku. W tym odcinku poznacie także Maksa Moroza, nastolatka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem niepełnosprawnych i po raz pierwszy zmierzy się ze startem w mistrzostwach Polski. Kolejnym bohaterem będzie Tomasz Karcz - fryzjer, projektant mody, model, działacz społeczny - człowiek wielu pasji. Prowadzi w Krakowie swoją pracownię, gdzie pracuje jako fryzjer oraz projektant. Tomek urodził się z zespołem Polanda - to rzadki zespół wad wrodzonych jednej strony ciała. Najczęściej spotykana polega na uszkodzeniu prawej ręki i tak jest w przypadku Tomasza. Ponadto, w tym odcinku powrócimy do Rafała Miszkiela, niepełnosprawnego youtubera, który w swoim mini-cyklu "Życie na wózku TV" pokaże nam jak sprawnie i bezpiecznie poruszać się po mieście na wózku inwalidzkim.

Komentarze

Skomentuj
  • świetny program (gość)

    Będąc osobą niepełnosprawną docenia się takie audycje. Bohaterka pierwszego odcinka Iwona Cichosz jest bardzo inspirującą osobą. Ludzie Głusi nie postrzegają siebie jako niepełnosprawnych, ale z prawno-medycznego punktu widzenia jest to chyba jakiś rodzaj niepełnosprawności. I dlatego dobrze, że Iwona została jedną z bohaterek tego programu. Fajnie też, że emitowane obecnie powtórki wcześniejszych odcinków są jak mi się wydaje rozbudowane o nieemitowane wcześniej fragmenty przygotowanego materiału.

    21.09.2018 13:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×