Św. męczennik Gabriel

2012

Sylwetka prawosławnego świętego z Podlasia - męczennika Gabriela. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i poniósł męczeńską śmierć z rąk nieznanych sprawców. Przy jego grobie zaczęły wydarzać się cuda.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Św. męczennik Gabriel w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż przybliży postać prawosławnego świętego z Podlasia - męczennika Gabriela. Żył on na przełomie XVI i XVII wieku. Poniósł męczeńską śmierć z rąk nieznanych sprawców. Przy jego grobie zaczęły wydarzać się cuda. Pretekstem do powstania reportażu jest 20. rocznica powrotu relikwii świętego na ojczystą ziemię - do Białegostoku. Dokument przybliży te historyczne chwile oraz opowie o znaczeniu, jakie powrót relikwii miał dla duchowego życia prawosławnych mieszkańców Podlasia.

Reportaż przybliży postać prawosławnego świętego z Podlasia, Męczennika Dzieciątka Gabriela. Żył na przełomie XVI i XVII wieku. Poniósł męczeńską śmierć z rąk nieznanych sprawców. Przy jego grobie zaczęły wydarzać się cuda. Pretekstem jest 20. rocznica powrotu relikwii świętego na ojczystą ziemię do Białegostoku. Reportaż przybliża te historyczne chwile, a także opowiada o znaczeniu, jakie powrót relikwii miał dla duchowego życia prawosławnych mieszkańców Podlasia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×