Święto Reformacji - nabożeństwo w Ustroniu

Polska 2012

W kościele luterańskim w Ustroniu zbierają się ewangelicy na uroczystym nabożeństwie, aby dziękować Bogu za powołanie reformatorów oraz za prowadzenie i objawienie czystego Słowa Bożego.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Relacja

Święto Reformacji - nabożeństwo w Ustroniu w telewizji

ZwińRozwiń
  • Środa 31.10.2012 17:00

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Obchodzone przez ewangelików na całym świecie Święto Reformacji to pamiątka wydarzeń z 31 października 1517 roku, gdy ks. dr Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze 95 tez. W ten sposób chciał rozpocząć publiczną dyskusję na temat nadużyć Kościoła. Był to początek ruchu religijno-społecznego określonego później jako reformacja. W kościele luterańskim w Ustroniu zbierają się ewangelicy na uroczystym nabożeństwie, aby dziękować Bogu za powołanie reformatorów oraz za prowadzenie i objawienie czystego Słowa Bożego.

Święto Reformacji obchodzone jest przez ewangelików na całym świecie, jako pamiątka wydzarzeń z 31 października 1517 roku, kiedy ks. dr Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze 95 tez. W ten sposób chciał rozpocząć publiczną dyskusję na temat nadużyć ówczesnego Kościoła. Tymczasem był to początek wielkiego ruchu religijno - społecznego, określonego później jako reformacja w Europie. W kościele luterańskim w Ustroniu zbierają się ewangelicy na uroczystym nabożeństwie, aby dziękować Bogu za powołanie reformatorów, za prowadzenie i objawienie czystego Słowa Bożego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×