Święty Andrzej chrzci Gruzję

Polska 2016

Gruzja oficjalnie przyjęła chrześcijaństwo z rąk świętej Nino w IV w., lecz nauki Chrystusa trafiły tu znacznie wcześniej. Apostoł Andrzej nauczał na ziemiach ówczesnej Gruzji w latach 50. I w.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Święty Andrzej chrzci Gruzję w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Gruzja oficjalnie przyjęła chrześcijaństwo z rąk świętej Nino w IV w., lecz nauka chrystusowa trafiła tu znacznie wcześniej, bezpośrednio od jego uczniów. Kraje kaukaskie odwiedzali apostołowie i ich pomocnicy: św. Bartłomiej, św. Tadeusz i św. Szymon Kananita. Ten ostatni towarzyszył apostołowi Andrzejowi, który w trakcie podróży apostolskich prawdopodobnie w latach 50. I w. nauczał na ziemiach ówczesnej Gruzji. Jego działalność pozostawiła tu trwałe ślady w postaci pierwszych gmin chrześcijańskich i świątyń odkrywanych przez archeologów.

Gruzja oficjalnie przyjęła chrześcijaństwo z rąk świętej Nino w IV w. Nauka chrystusowa trafiła tu jednak znacznie wcześniej, bezpośrednio od Jego uczniów. Kraje kaukaskie odwiedzali apostołowie i ich pomocnicy: św. Bartłomiej, św. Tadeusz i św. Szymon Kananita. Ten ostatni towarzyszył właśnie apostołowi Andrzejowi, który prawdopodobnie w latach pięćdziesiątych I w. , w toku swych licznych podróży apostolskich, przez długi czas nauczał także na ziemiach ówczesnej Gruzji. Jego działalność pozostawiła tu trwałe ślady w postaci pierwszych gmin chrześcijańskich, a nawet świątyń, których pozostałości odkrywają obecnie archeolodzy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×