Święty męczennik Gabriel

Polska 2012

Reportaż poświęcony prawosławnemu świętemu z Podlasia, męczennikowi Gabrielowi, który żył na przełomie XVI i XVII w. 20 lat temu jego relikwie zostały przewiezione do Białegostoku.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Reportaż

Święty męczennik Gabriel w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 04.09.2012 11:55

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż poświęcony prawosławnemu świętemu z Podlasia, męczennikowi Gabrielowi, który żył na przełomie XVI i XVII w. Został zamordowany przez nieznanych sprawców, a przy jego grobie zaczęły wydarzać się cuda. 20 lat temu relikwie świętego zostały przewiezione do Białegostoku. Reportaż opowiada o tym historycznym momencie i znaczeniu, jakie powrót relikwii na ojczystą ziemię miał dla prawosławnych mieszkańców Podlasia.

Reportaż przybliży postać prawosławnego świętego z Podlasia, Męczennika Dzieciątka Gabriela. Żył na przełomie XVI i XVII wieku. Poniósł męczeńską śmierć z rąk nieznanych sprawców. Przy jego grobie zaczęły wydarzać się cuda. Pretekstem jest 20. rocznica powrotu relikwii świętego na ojczystą ziemię do Białegostoku. Reportaż przybliża te historyczne chwile, a także opowiada o znaczeniu, jakie powrót relikwii miał dla duchowego życia prawosławnych mieszkańców Podlasia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×